• Odbierz prezent
Kurs funta do dolara i do złotego odrabia straty. Brexitu nie będzie?

Wizja twardego Brexitu - czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na radykalnie niekorzystnych dla obu stron warunkach, w przypadku braku porozumienia - wg analityków powoli oddala się, podobnie jak i samego opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. Re-Define, międzynarodowy think tank, skupiający się na kwestiach z zakresu ekonomii i finansów dostrzega coraz większe prawdopodobieństwo przeprowadzenia przez Theresę May, bądź jej następców, kolejnego referendum w sprawie Brexitu.

 

Premier Wielkiej Brytanii, Theresa May, w poniedziałek 17 grudnia zdecydowała się na przesunięcie głosowania ws warunków Brexitu w brytyjskim parlamencie na połowę stycznia.

Warto przypomnieć, że szefowa brytyjskiego rządu 10 grudnia niespodziewanie odwołała zaplanowane na kolejny dzień głosowanie, ze względu na brak szans na jego przegłosowanie.

Na początku tygodnia brytyjską prasę obiegły informacje o rzekomych tajnych konsultacjach, jakie Theresa May prowadzi z członkami swojego rządu, mające na celu zbadanie zasadności i możliwości przeprowadzenia drugiego referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, którego wynik byłby juz ostateczny.

Do referendum ws Brexitu doszło 23 czerwca 2016 r. - wtedy za wyjściem z UE niespodziewanie opowiedziało się większość obywateli: 51,89%.

Sony Kapoor z think tanku Re-Define twierdzi, że obecny impas pomiędzy rządem Wielkiej Brytanii i Unią Europejską zakończy się kolejnym referendum, w którym większość zagłosuje za pozostaniem we wspólnocie europejskiej.

 

Kurs funta do dolara amerykańskiego (GBP/USD) konsekwentnie odrabia straty z 14 grudnia, kiedy wynosił on 1,254, obecnie zaś oscyluje w granicach 1,268. Szczególnie mocny impuls wzrostowy skumulowany jest w aktualnej świecy godzinowej, jasno wskazującej na dominację kupujących.

 

Kurs funta do polskiego złotego (GBP/PLN) wynosi aktualnie 4,77, konsekwentnie odrabiając straty z początku poniedziałku. Wciąż jednak znajduje się na niskim poziomie cenowym w porównaniu z kursem z pierwszej połowy listopada, wynoszącym ok. 4,95 PLN.

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk