• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
Kurs funta do dolara GBP/USD zmierza w kierunku poziomu 1,2150. Kurs amerykańskiej waluty minimalnie silniejszy w stosunku do G10

W środę nie widać wiele ruchu na rynku FX i akcji, a inwestorzy w cierpliwości czekają na wskazówki ze spotkania bankierów centralnych pod koniec tygodnia. Kurs dolara USD jest minimalnie silniejszy do walut G10, indeksy oscylują wokół poziomów odniesienia. Cena ropy jest wyżej po dobrych danych o zapasach.

  • Główna uwaga pozostaje na sympozjum bankierów centralnych

  • w Jackson Hole i przemówieniu prezesa Fed Powella z nadzieją na wskazówki o szykowanym luzowaniu polityki. Poza tym inwestorzy borykają się z niepewności o kierunek dla globalnej gospodarki i ryzyko recesji.
  • Premier Włoch Conte podał się do dymisji w związku ze sporem wewnątrz rządu z koalicyjnym partnerem i przed szykowanym głosowaniem nad wotum nieufności. Teraz prezydent Mattarella rozpocznie konsultacje z przedstawicielami wszystkich partii w celu utworzenia alternatywnego rządu. Dopiero gdy rozmowy nie zakończą się sukcesem (prezydent ma 2 tygodnie), możliwe jest rozpisanie nowych wyborów. Kurs euro EUR nie zareagowało na informacje, a spread między rentownościami włoskich i niemieckich obligacji zaważył się, gdyż inwestorzy widzą mniejsze ryzyko nowych wyborów.
  • Kurs funta GBP jest stabilny

  • w środę po wczorajszym umocnieniu w reakcji na komentarz kanclerz Niemiec Merkel, że strona unijna nie potrzebuje nowego otwarcia ws. umowy brexitu, by myśleć o praktycznych rozwiązaniach kwestii brexitu. Kurs funta do dolara GBP/USD opada z 1,2175 w stronę 1,2150.

TMS Starter - 1

Zmiana wartości walut G10 vs dolar USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Indeksy w Azji dryfują blisko poziomów zamknięcia z poprzedniego dnia. Shanghai Composite rośnie o 0,03 proc., a japoński Nikeii225 traci 0,3 proc.
  • Ropa WTI jest wyżej o 0,4 proc. na 56,4 USD/b wsparta przez korzystny raport API. W ubiegłym tygodniu zapasy ropy naftowej w USA spadły o 3,45 mln baryłek, mocniej od oczekiwanej redukcji o 1,9 mln.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk