• Odbierz prezent
Kurs funta do dolara (GBP/USD) zaliczył minimum na 1,3072. Waluta amerykańska do jena wraca do 109,40. Dzień na rynku

Publikacją dnia jest Ifo z Niemiec, gdzie spodziewane są zwyżki odzwierciedlające wcześniejszą poprawę na indeksach ZEW i Sentix. Wydaje się to ostatnia szansa w tym tygodniu na ożywienie EUR. Mamy też odczyty inflacji z Wielkiej Brytanii i strefy euro, a w Polsce dane z rynku pracy. Wątpimy jednak, by te dane przełożyły się na ruchy na FX. Po południu inflacja z Kanady, jeśli wypadnie słabo, wzmocni narastające spekulacje o zwrocie BoC w gołębią stronę. W nocy kurs dolara nowozelandzkiego NZD będzie uważał na odczyt PKB, a kurs jena JPY śledził decyzję Banku Japonii.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Brak świeżych katalizatorów dla rynków zatrzymał wzrosty na rynku akcji.

  • Optymizm związany z rozejmem handlowym USA i Chin dominuje, ale jego bezpośredni efekt jest na wyczerpaniu.
  • Motyw przewodni ostatnich godzin do realizacja zysków z ostatnich ruchów. Na rynku akcji japoński Nikkei225 traci 0,5 proc., a chiński Shanghai Composite cofa się o 0,3 proc.
  • Na rynku walutowym wyróżnia się skromne odejście w stronę bezpiecznych przystani, które ma charakter technicznej korekty ostatniego rajdu risk-on. Kurs dolara do jena USD/JPY wraca do 109,40, kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD systematycznie obniża się pod 0,6850. Na kursie euro do dolara EUR/USD obserwujemy ruchy w przedziale 1,1130/50. Funt dalej podlega korekcie powyborczej euforii i kurs funta do dolara GBP/USD w nocy zaliczył minimum na 1,3072.
  • Ropa WTI odrzuciła retest 3-miesięcznych szczytów

  • przy 61 USD/b i dziś traci do 60,45, gdyż raport API wskazał na nieoczekiwany wzrost zapasów ropy o 4,7 mln baryłek w USA w ubiegłym tygodniu.
  • W temacie relacji USA-Chiny, sekretarz skarbu USA Mnuchin powiedział, że prezydent Trump chce po prostu równych szans z Chinami, a mechanizm egzekwowania warunków w umowie z Chinami jest bardzo silny.
  • Izba Reprezentantów USA ma wystarczającą liczbę głosów, aby przegłosować wniosek o impeachment prezydenta Trumpa. Głosowanie ma się odbyć dziś po zamknięciu handlu na Wall Street. Senat rozpocznie proces w styczniu, ale niezaskakująco spiker większości senatu McConnell powiedział, że nie ma szans na skazanie prezydenta i usunięcie go ze stanowiska.
  • Na FX zmiany są marginalne przy lekkim wskazaniu na jena JPY i dolara USD. Nieoczekiwany przyrost zapasów ropy w raporcie API zatrzymał wzrosty WTI.

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 XII - 1

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk