• Odbierz prezent
Kurs funta do dolara (GBP/USD) wystrzelił w górę. Dolar nowozelandzki (NZD) i dolar australijski (AUD) też mocno zyskują. Dolar USD mocno traci

W środę na rynek napłynęły liczne dane z amerykańskiej gospodarki. Dolar traci względem wszystkich głównych walut. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

O godzinie 14.30 podano dane z amerykańskiego rynku pracy. Wypadły one lepiej niż się spodziewano. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 5,337 mln wobec prognozy 5,558 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 803 tys. wobec spodziewanych 885 tys.

O godzinie 16 napłynęły kolejne dane z USA. Nastroje konsumentów Uniwersytetu Michigan w grudniu wypadły gorzej od oczekiwań. Znacznie słabsze niż oczekiwano okazały się dane z rynku nieruchomości. Sprzedaż nowych nieruchomości w listopadzie wyniosła 841 tys. wobec prognozy 995 tys. Spadek sprzedaży nowych domów w listopadzie wyniósł 11% w ujęciu miesięcznym wobec spodziewanego niemal symbolicznego spadku o 0,3%.

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Po ostatnich spadkach funt brytyjski (GBP) w środę odrabia straty. Spośród wszystkich głównych walut to właśnie szterling najmocniej zyskuje względem dolara amerykańskiego (USD). Za jednego funta najmniej płacono 1,3362 USD w godzinach nocnych, a najwięcej 1,3568 USD o godzinie 16. Po godzinie 19 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3511, co stanowi wzrost o 1,17%.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD)

Drugie miejsce zajmuje dolar nowozelandzki (NZD), który zyskuje 0,83% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,7030 w godzinach nocnych, a najwięcej 0,7104 o godzinie 16. Po godzinie 19 kurs NZD/USD wynosi 0,7095.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD)

Dolar australijski (AUD) również zyskuje względem amerykańskiej waluty. Po godzinie 19 kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) wynosi 0,7578. Kurs AUD/USD najmniej wynosił 0,7523 w godzinach nocnych, a najwięcej 0,7591 przed godziną 18.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Euro (EUR), frank (CHF) i jen (JPY) bez większych zmian

Dolar amerykański traci dzisiaj także względem dolara kanadyjskiego. Po godzinie 19 kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) wynosi 1,2845. Kursy pozostałych głównych walut oscylują w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia względem amerykańskiej waluty. Kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,2185, kurs dolara do franka (USD/CHF) 0,8885, a dolara do jena (USD/JPY) 103,58.

 Finviz.com 23 grudnia

Źródło: Finviz.com

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk