• Odbierz prezent
Kurs funta do dolara (GBP/USD) w dół. Waluty Antypodów lekko zniżkują. Co z euro, frankiem i jenem?

W poniedziałek w centrum uwagi rynków znalazł się funt brytyjski. Jak kształtują się kursy głównych walut wieczorową porą?

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

W dzisiejszym dniu w centrum uwagi rynków znalazł się funt brytyjski. Nowa odmiana koronawirusa w Wielkiej Brytanii i związane z nią nowe obostrzenia wzbudziły obawy o kondycję brytyjskiej gospodarki. Funt dzisiaj mocno traci względem dolara amerykańskiego. Po godzinie 20 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3369, co stanowi spadek o 0,96% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kursy dolara AUD i dolara NZD też na minusie

Kursy dolara australijskiego (AUD) i dolara nowozelandzkiego (NZD) też są notowane na minusie względem amerykańskiej waluty. Po godzinie 20 kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) wynosi 0,7582, co stanowi spadek o 0,48% względem poprzedniego poziomu zamknięcia. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) znajduje się na minusie o 0,44% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 0,7102.

 

Kursy euro (EUR), franka (CHF) i jena (JPY) bez większych zmian

Kursy pozostałych głównych walut oscylują w okolicach swych poprzednich poziomów odniesienia względem amerykańskiej waluty. Kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,2244, dolara do franka (USD/CHF) 0,8848, a dolara do jena (USD/JPY) 103,34.

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk