• Odbierz prezent
Kurs funta do dolara (GBP/USD) podniósł się po zejściu poniżej 1,28. Euro do amerykańskiej waluty krąży wokół 1,11

Niewiele się zadziało w nocy na rynkach finansowych i w spokojnym klimacie przechodzimy do ostatnich w tym tygodniu godzin handlu europejskiego. Inwestorzy monitorują przebieg negocjacji brexitu i czekają na werdyktu UE o terminie odroczenia. Kurs funta (GBP) pozostaje nieco słabszy przy 1,2850 w obliczu wizji przedterminowych wyborów. Na rynku akcji inwestorzy niechętnie podejmują aktywność, co trzyma indeksy w miejscu.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Kurs funta do dolara

  • (GBP/USD) podniósł się po zejściu na krótko pod 1,28 po doniesieniach BBC, że premier Boris Johnson obiecał posłom więcej czasu na debatę nad ustawą wdrażającą brexit, jeśli przystaną na przedterminowe wybory 12 grudnia. Ale o przegłosowaniu rozwiązania parlamentu decydują głosy Partii pracy, której nie zachęcają słabe sondaże. Sprawa pozostaje otwarta.
  • Dziś ambasadorzy UE mają się spotkać i dyskutować o terminie odroczenia daty brexitu, która zaoferują Wielkiej Brytanii. Rząd brytyjski ma zamiar forsować przyspieszone wybory, jeśli UE da odroczenia do stycznia.
  • Kurs euro do dolara

  • (EUR/USD) krąży wokół 1,11. EUR jest niżej po rozczarowujących odczytach PMI i po posiedzeniu EBC, które poza pożegnaniem prezesa Draghiego nie wniosło nic ciekawego.
  • Na rynku akcji nie widać obranego kierunku. Inwestorzy dalej czekają na świeże sygnały. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,2 proc., futures na DAX zyskuje niecałej 0,2 proc.
  • Ropa WTI pozostaje mocna blisko 56 USD/b po zaskakująco dobrych danych o zapasach w USA w środę i nadziejach na działania OPEC ograniczające wydobycie.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk