• Odbierz prezent
Kurs funta do dolara GBPUSD nie może przebić oporu. A co może się wydarzyć na dolarze australijskim i kanadyjskim 22 lutego?

22.02 - dzisiejsza sesja może okazać się bardzo korzystną dla walut notowanych przeciwko dolarowi, lecz sam dolar amerykański USD może stracić w stosunku do takich walut jak dolar kanadyjski CAD , dolar australijski AUD i funt szterling GBP. Nigdy nie można dać na to gwarancji, lecz ostatnie wydarzenia na wykresie ukazują to z dużym prawdopodobieństwem. 

GBP/USD - możliwe silne wzrosty

gbpusd

Wykres funta w stosunku do dolara amerykańskiego GBP/USD na interwale H1

Kurs funta do dolara amerykańskiego nie może przebić silnego oporu, który jest zaznaczony na wykresie żółtym prostokątem. Jest to sygnał, że silne wzrosty zostały już skorygowane, co zwiastuje kolejną ich falę. Jeśli kurs funta rozpocznie falę wzrostów niemal pewnym jest, że cena funta zatrzyma się najbliżej w okolicach szczytów z dnia 25 stycznia 2019.

AUD/USD - niechętne przebicie linii trendu wzrostowego

audusd

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego na interwale H1

Przebicie linii trendu wyznaczanej przez kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego od dłuższego czasu było negowane przez uczestników rynku co zaskutkowało utworzeniem się kolejnej wzrostowej linii trendu. Jeśli cena dolara australijskiego przebije dawną linię trendu powinna dalej poruszać się wyznaczonym przez cenę kanałem wzrostowym, pierwszym miejscem oporu dla wzrostów ceny dolara australijskiego w stosunku do dolara amerykańskiego będzie zaznaczona na wykresie na żółto strefa oporu. Można, więc przypuszczać, że dzisiejsza sesja będzie dla kursu dolara australijskiego wzrostowa. 

USD/CAD - zatrzymanie się ceny w dawnej strefie konsolidacji zwiastuje spadki

usdcad

Wykres kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego  na interwale H1

Aktualnie kurs dolara amerykańskiego w stosunku do dolara kanadyjskiego odbił się do strefy konsolidacji jaką cena wyznaczała przez całą sesję 18 lutego. Wskaźnik CCI dodatkowo daje sygnał dla spadków przez wskazanie dywergencji między szczytami. Kurs dolara może spaść nisko, ponieważ aż do obszaru dołka z 20 stycznia, a w przypadku przebicia tego poziomu nawet do obszarów konsolidacji z 5 lutego. Dzisiejsza sesja powinna być zdecydowanie na korzyść dla dolara kanadyjskiego.

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Radosław Małyszko

Trader zajmujący się rynkami od kilku lat. Stosuje głównie strefy oporu i wsparcia połączone z danymi makroekonomicznymi i aktualną sytuacją polityczną. Dodatkowo wspiera się korelacjami pojawiającymi się na płaszczyźnie geopolitycznej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk