• Odbierz prezent
Kurs funta do dolara (GBP/USD) atakuje wczorajsze szczyty. Niezwykłe ruchy kursu euro EUR/PLN. Waluta amerykańska do jena (USD/JPY) pod 110,00

Sesja azjatycka była bardzo spokojna w przestrzeni G-10. Żadna z głównych walut nie zmienia wartości względem kursu dolara o więcej niż 0,15 proc. Co więcej, przedziały wahań nie przekraczają 20 pipsów. W Azji skromne spadki indeksów, pod kreską również futuresy na DAX i S&P500.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Mocny jest kurs funta.

  • Kurs funta do dolara GBP/USD atakuje wczorajsze szczyty i jest przy 1,3030, czyli ponad 0,5 proc. ponad wczorajszym dołkiem, najniższym poziomem w tym roku. Kurs dolara do jena USD/JPY jest pod 110,00. Długoterminowe szczyty pozostają w zasięgu, pojawiają się jednak oznaki wyczerpywania siły wzrostów. Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego AUD/USD broni 0,69, a kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD 0,66. Kurs euro do dolara EUR/USD jest przy 1,1130, a kurs euro do złotego EUR/PLN po wczorajszych nieprzewidywalnych ruchach, dzień zaczyna tuż ponad 4,22.
  • Na chińskich rynkach akcji 0,5 – proc. zniżki.

  • Podobną skalę spadków zalicza również Nikkei 225. Przygaśnięcie entuzjazmu kupujących znajduje odzwierciedlenie również w notowaniach kontraktów na główne indeksy. Futures na DAX jest 0,2 proc. na minusie i w okolicy 13420 pkt, zaś na S&P500 obniża się 0,15 proc. Tym samym od historycznych szczytów dzieli go dystans kilkunastu punktów.
  • Cena ropy WTI po wczorajszej próbie podbicia w kierunku 59 powróciła w okolice 58,00.

  • To pochodna danych o zapasach API, które wskazały na wzrost o ponad 1 mln baryłek. Ochłodzenie sentymentu na rynkach oznacza chwilę wytchnienia dla złota. Kurs uncji rośnie 0,3 proc. i jest ona wyceniana na 1550 USD.

 

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk