• Odbierz prezent
Kurs funta czeka ogromne zamieszanie. W jaką parę walutową z funtem warto zainwestować?

Kurs funt do złotego zmierzy się z barierą 5 złotych. Czy podczas ostatnich 4 sesji lutego uda się pokonać ten istotny dla rynku opór? Na pewno nie pomogą oczekiwane przez rynek publikacje ekonomiczne. Praktycznie nie poznamy żadnego na tyle istotnego odczytu, żeby zachowanie kursu funta zmieniło się o 180 stopni. Oczywiście w Polsce oczy inwestorów zwrócone są w kierunku pary funt złoty GBPPLN, ale to niekoniecznie ta kombinacja walut będzie najciekawszą propozycją nadchodzącego tygodnia. Sprawdźmy jak wygląda sytuacja na parach z funtem brytyjskim.

Dane nie zaskoczą funta, ale Izba Gmin może

Praktycznie pusty kalendarz ekonomiczny na pierwszy rzut oka zwiastuje nudne sesje. Nic bardziej mylnego. 29 marca mija termin opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. To oznacza, że w czwartek 28 lutego do Brexitu pozostanie już niespełna 1 miesiąc. Czasu jest jak na lekarstwo, a rozwiązania cały czas nie ma. 28 lutego powinno odbyć się głosowanie w Izbie Gmin dotyczące przejęcia kontroli nad procesem Brexitu przez brytyjski parlament. To wprowadziłoby niezwykły chaos. Przed wspomnianym głosowaniem musimy spodziewać sie ruchu ze strony Theresy May. Nie wykluczone, że we wtorek lub w środę odbędzie się głosowanie dotyczące planu premier Wielkiej Brytanii.

Kurs funta do złotego może nie być gwiazdą zmienności

Jeżeli chcesz przeczytać o analizie GBPPLN to kliknij tutaj. My natomiast skupimy się na mniej popularnych parach Forex z funtem brytyjskim. Kurs funta do dolara australijskiego nie wygląda rewelacyjnie. Podobnie nie zachwyca kurs funta w relacji do dolara kanadyjskiego GBPCAD. Ciekawie wygląda sytuacja funta do dolara, funta do franka oraz funta do jena japońskiego. Przeprowadźmy szybką analizę techniczną kursu GBPJPY oraz GBPCHF.

Kurs funta do franka blisko istotnego oporu i odwrócenia trendu

Oczywiście biorąc pod uwagę korelacje to wszystkie pary walutowe z funtem będą zachowywały się podobnie, o ile wpływ na notowania wywierać będą dane z Wielkiej Brytanii. W ujęciu średnioterminowym te wzajemne relacje mogą już nie być aż tak mocne. To rodzi pytanie w jaką parę walutową warto się zaangażować. Kurs funta do franka aktualnie wyceniany jest na poziomie 1.3054. Lokalny opór wynosi 1.3110. Przełamanie tego poziomu powinno wygenerować sygnał do zakupów. Dodatkowo sytuacja powinna pokryć się z pełnym ukształtowaniem się formacji odwróconej głowy z ramionami.

 24 lutego kurs funta franka GBPCHF

Wykres funta franka GBPCHF, interwał dzienny

Funt jen GBPJPY bywa zmienny

Jedną z najpopularniejszych par walutowych z funtem jest GBPJPY. Popularność zawdzięcza dużej dziennej zmienności co generuje okazje do zajmowania pozycji. Kurs funta do jena podobnie jak GBPCHF znajduje się bardzo blisko poziomu oporu, który wynosi 145. Przełamanie tego lokalnego wierzchołka wygeneruje sygnał do kupna. Najbliższym poziomem docelowym są dopiero okolice 149 jenów.

 24 lutego kurs funta jena GBPJPY

Wykres funta jena GBPJPY, interwał dzienny

Daj znać w komentarzu, na której parze walutowej z funtem najczęściej dokonujesz transakcji.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk