• Odbierz prezent
Kurs funta brytyjskiego reaguje na decyzję Banku Anglii. Banki centralne sterują nastrojami. Dzień na rynku

Czwartek przebiega pod znakiem banków centralnych. Za nami już decyzja Banku Anglii, a dalej poznamy wyniki posiedzeń banków Norwegii i Czech. Tylko w tym ostatnim przypadku oczekuje się obniżki o 50 pb. Z USA napłyną dane o nowych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych. Oczekuje się dalszego wyhamowania.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 7 V - 1

  • Chiny odnotowały niespodziewany wzrost eksportu o 3,5 proc. r/r w kwietniu (prog. -11 proc.) przy spadku importu o 14,2 proc. (prog. -10 proc.). Niespodzianka podsyciła spekulacje, że gospodarka może w szybszy tempie wyciągnąć się po zapaści wywołanej pandemia COVID-19, co w konsekwencji wzmocniłoby globalny wzrost gospodarczy.
  • Dane pomogły podnieść się indeksom giełdowym, które wcześniej schodziły na niższe poziomy, choć z biegiem sesji entuzjazm przygasał. Shanghai Composite traci 0,3 proc., Hang Seng jest niżej o 0,8 proc. Wracający po długiej przerwie inwestorzy w Japonii trzymają Nikkei225 na poziomie odniesienia z piątku.
  • Futures na S&P500 rośnie., odrabiając wczorajszym spadek na rynku kasowego o 0,7 proc.
  • Bank Anglii zgodnie z oczekiwaniami utrzymał politykę bez zmian. Główna stopa procentowa wynosi 0,1 proc., a cel dla programu skupu aktywów utrzymano na 645 mld GBP. Dwóch członków MPC, Haskel i Saunders, głosowało za zwiększeniem programu skupu aktywów o 100 mld GBP. Bank przewiduje utrzymanie stopy procentowej na 0,1 proc. przez cały 2021 rok.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk