• Odbierz prezent
Kurs funta bije na łeb na szyje euro, dolara i franka wielkością wahań w ostatnim tygodniu!

Za nami pierwszy tydzień kwietnia 2019 roku. Sprawdźmy jak w przeciągu tego tygodnia kształtowały się główne kursy walut dolara, euro, funta i franka szwajcarskiego. Przypomnijmy, w zeszłym tygodniu mieliśmy informacje z Izby Gmin, gdzie parlamentarzyści zaledwie jednym głosem więcej zdecydowali, że chcą przedłużenia okresu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak te wieści wpłynęły pod koniec tygodnia na kurs funta oraz czy coraz to gorsza sytuacja w niemieckiej gospodarce odbiła się na kursie euro, dolara i franka sprawdzamy poniżej. Zapraszamy do krótkiego podsumowania!

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

 

Kurs dolara do złotego USD/PLN

Kurs dolara w ostatnim tygodniu zaliczył zaledwie niecałe 4 groszowe wahania. Tydzień finalnie skończył na poziomie  3,8236 złotego. I trzeba przyznać, że udało się na wykresie kursu dolara obronić linię średniej kroczącej, której nie udało się parze USD/PLN przebić w dół. Wygląda na to, że szansa na wzrosty kursu dolara nadal są i w najbliższym tygodniu kurs dolara będzie się starał wrócić przynamniej do lokalnego szczytu w okolice 3,8438. Czy to się uda? Sprawdzimy pod koniec kolejnego tygodnia!

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym
Wykres kursu dolara do złotego na interwale dziennym

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Kurs euro pierwsze 7 dni kwietnia kończy wahaniami na poziomie 2,5 grosza. Jak na tą parę walutową nie jest źle. Zmieniając interwał na tygodniowy możecie zobaczyć sobie jak wyglądały ostatnie 5 świec kursu euro do złotego. Każda z nich miała mniej więcej wielkość 2-3 groszy. Więc w ostatnim tygodniu norma została zachowana. Finalnie kurs euro kończy tydzień na poziomie 4,2887 złotych. Widzimy na wykresie kursu euro, że spekulanci mają jednak coraz większą chrapkę na atak na dolne ograniczenie konsolidacji, czyli w pierwszej kolejności 4,275złotego, a następnie prawdopodobnie 4,25 złotego. Przypomnijmy poziom kursu euro 4,25 złotego ostatni raz widziany był na wykresie w sierpniu oraz maju 2018 roku.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym
Wykres kursu euro do złotego na interwale dziennym

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Kurs funta w ostatnim tygodniu odznaczył się zdecydowanie największymi wahaniami w porównaniu do kursu euro, dolara, i franka. Przekroczyły one 8 groszy! W piątek wieczór kurs funta GBP/PLN zamknął się na poziomie 4,9831 złotego. Ostatnie świeczki na interwale tygodniowym (poniższy wykres kursu funta prezentowany jest na interwale dziennym, aby zauważyć omawiany efekt należy zmienić interwał na tygodniowy) nie napawają optymizmem. Mają nawet wymowę prospadkową. Na interwale dziennym kurs funta miał w ostatnich dniach problem z ustaleniem nowych szczytów, które znalazły się na następujących poziomach - 5,0757, 5,0587 oraz 5,0505 złotego. Spadliśmy nawet poniżej średniej kroczącej, co może sugerować, że na tym interwale spadki dopiero się zaczną. Czy w przyszłym tygodniu zobazcymy 4,9090 (dołek kursu funta z połowy marca)? Według nas jest bardzo duża sznasa na to. Jak zawsze sytuację sprawdzimy pod koniec tygodnia i poinformujemy was o tym co zaszło!

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale dziennym
Wykres kursu funta do złotego na interwale dziennym

Kurs franka do złotego CHF/PLN

Kurs franka szwajcarskiego zaliczył oscylacje podobne jak kurs dolara, czyli wahał się maksymalnie o około 4 grosze. Na koniec tygodnia za jednego franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić  3,825 złotych.  Ten tydzień na wykresie kursu franka zamiast kończyć się ładnym przebiciem lokalnego szczytu z okolic 3,8631 złotych zamyka się brzydką czarną świecą, która sugeruje dalsze spadki kursu franka. Do linii średniej kroczącej na interwale dziennym pozostaje już niewiele miejsca do spadków, jednak na interwale tygodniowym jest jeszcze spokojnie miejsce na około 4 groszowe spadki. Czy takie nastąpią? Nie jest to wykluczone. Jeżeli chcecie wiedzieć jak kurs franka będzie zachowywał się codziennie to zapraszam na moje krótki komentarze na ten temat.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale dziennym
Wykres kursu franka do złotego na interwale dziennym

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk