• Odbierz prezent
kurs franka kurs euro kurs funta kurs dolara

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych obecnie zapłacimy za euro, franka, funta i dolara w czwartek 9 kwietnia?

 

Pierwsza połowa tygodnia przyniosła wytchnienie polskiej walucie, która umacniała się względem euro, franka, dolara i funta. Wczorajsza decyzja RPP o obniżce stóp procentowych jednak przyniosła złotemu dalsze osłabienie.

 

Kurs euro do złotego

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) dzisiaj uległ umocnieniu. Jeszcze w godzinach porannych za jedno euro płaciliśmy 4,52 zł, po czym kurs EUR/PLN powędrował w górę, sięgając poziomu 4,5619 zł. Około godziny 20 za jedno euro płacimy 4,5515 zł.

Wykres kursu euro do złotego

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

W czwartek o godzinie 13.30 opublikowano protokół z posiedzenia EBC dotyczącego polityki monetarnej, które odbyło się 19 marca. Stwierdzono, że w związku z gwałtownym pogorszeniem perspektyw sytuacji ekonomicznej dla strefy euro uruchomienie programu skupu aktywów w wysokości 750 mld euro wydaje się uzasadnione.

 

Kurs franka względem złotówki

Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku franka. Najmniej w godzinach porannych za jednego franka płaciliśmy 4,2792 zł, po czym kurs franka poszybował w górę o 4 grosze. Frank najwięcej dzisiaj kosztował 4,3208 zł. W tym momencie kurs CHF/PLN wynosi 4,3088 zł.

Wykres kursu franka do złotego

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich franków, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.  

 

Kurs funta wobec polskiej waluty

Kurs GBP/PLN też dzisiaj poszybował do góry, chwilowo przekraczając okrągły poziom 5,20 zł. Najmniej za jednego funta dzisiaj płaciliśmy 5,1507 zł,  a najwięcej 5,2119 zł. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 5,1931 zł.

Wykres kursu funta do złotego 

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs dolara do złotego

Jeszcze w godzinach porannych kurs USD/PLN oscylował w okolicach 4,17 zł, po czym wzrósł do poziomu 4,1965 zł. Przed godziną 16 jednak osunął się w dół. W tym momencie za jednego dolara płacimy 4,1618 zł.

Wykres kursu dolara do złotego

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

W czwartek o godzinie 14.30 podano dane z amerykańskiego rynku pracy. W ubiegłym tygodniu po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się 6,606 mln osób. Analitycy spodziewali się 5,25 mln wniosków. Dodatkowo opublikowano dane dotyczące nastrojów konsumentów, które okazały się gorsze od prognoz.

W tym samym dniu poinformowano, że FED uruchomi nowy program pożyczkowy o wartości 2,3 bln USD, który ma zapewnić płynność małym i średnim przedsiębiorstwom oraz samorządom.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk