• Odbierz prezent
Kurs franka szwajcarskiego w natarciu. Notowania CHF przed wystrzałem?
fot. freepik.com

Brak wyraźnego trendu sprawia, że notowania polskiego złotego oscylują cały czas wokół określonych poziomów. Dobrym przykładem jest żółta strefa 4.15. Jeszcze dwa dni temu był to opór, który bronił się dzielnie i dawał szanse na umocnienie PLN do wsparcia 4.05. Przełamanie, które nastąpiło przedwczoraj, wraz z testem z wczoraj wskazują, że podaż odpuściła pola na rzecz posiadaczy długich pozycji.

Wiadomości rynkowe z mBank

W ramach konsolidacji, jaka ma miejsce od miesięcy, wykształcił się inny ważny poziom. Mowa o 4.25. Ostatnim razem pojawiły się tutaj szczyty, które sprowadziły ten instrument do dolnego ograniczenia trendu bocznego, czyli 4.05. Teraz droga jest otwarta, aby ponownie frank szwajcarski aprecjonował w okolice zielonego oporu. Po drodze może pojawić się mały przystanek na czerwonej linii 4.20. Okresowo pojawiały się tutaj zarówno szczyty, jak i dołki.

Wskaźnik relatywnej siły po opuszczeniu strefy wyprzedania z końcem lutego systematycznie zyskuje na wartości. To dobry znak dla utrzymania żółtej strefy jako wsparcia. MACD tworzy płytkie, ale długotrwałe ruchy blisko wartości zero. Teraz słupki histogramu przyjmują wartości dodatnie. Średnia krocząca z tego wskaźnika pozostaje w tyle, ale wkrótce także i ona opuści strefę obszar wartości ujemnych.

Podsumowując, pomimo upływu czasu niewiele się zmienia na wykresie. Nadal kluczowymi pozostają ceny: 4.05; 4.15; 4.25. Co ciekawe wszystkie znajdują się tej samej odległości od siebie. Warto wiec dodać jeszcze górne ograniczenie konsolidacji, czyli 4.35.

Frank w natarciu - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk