• Odbierz prezent
Kurs franka szwajcarskiego na maksimach! Wykres CHF/PLN
Z artykułu dowiesz się:

- jak kształtuje się wykres CHF/PLN

- czy frank przebije poprzednie szczyty

Szczyt z 2015 po raz kolejny zatrzymał fale deprecjacji PLN. W poprzednich przypadkach czarne świece zatrzymywały się na poziomie 4.05 lub 3.80. czy i tym razem będzie podobnie?

Wiadomości rynkowe z mBank

Ponieważ trend skierowany jest do góry, to w pierwszej kolejności należy rozważyć przełamanie 4.35 i dalsze osłabienie naszej waluty. Niestety w ostatnich 20 latach notowania tej pary walutowej nie były wyżej, toteż wskazanie kolejnych oporów jest trudne. Należałoby wykorzystać techniki projekcji cenowej na bazie zniesień Fibonacciego. Ostatnie impulsy wzrostowe mierzyły kolejno: 38 groszy, 33 grosze i 53 grosze. Odłożenie najkrótszej z tych fal od ostatniego dołka, nic nie daje, gdyż korekta z drugiego kwartału była dłuższa.

Dodanie pięciu groszy sprawia, że potencjalny opór znajduje się na poziomie 4.43. Jest to minimalnie wyżej niż maksima z 2015 roku. Użycie najdłuższego impulsu do porównań wskazuje na 4.58.

Patrzenie na północ będzie miało sens tak długo, jak utrzyma się lokalne wsparcie opór 4.235, są to dołki z wykresu D1. Po jego przełamaniu na pierwszy plan wyjdą dołki z wakacji, czyli 4.05.

Doświadczenie podpowiada, aby nie lekceważyć siły trendu, a ten jest wzrostowy. Wyjście na nowe maksima otwiera kolejny rozdział dla tej pary walutowej zarówno dla analityków jak inwestorów.

CHF na maksimach - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk