• Odbierz prezent
Kurs franka szwajcarskiego do euro w konsolidacji. Kiedy wybicie na parze walutowej EURCHF?
Z artykułu dowiesz się:

  • o sytuacji na EUR/CHF,
  • jak formuje się kurs franka.

Para walutowa EURCHF konsoliduje się, po przełamaniu spadkowej linii trendu. Przedział cenowy tego ruchu bocznego zawiera się pomiędzy 1.0700 a 1.0850. Ostatnie dni to odbicie od „sufitu” 1.0850, co wskazuje na wzmożoną aktywność podaży w tym miejscu. Wydaje się to być sprzeczne z konsekwencjami płynącymi z przełamania niebieskiej ukośnej linii.

Wiadomości rynkowe z mBank

Najwidoczniej obie waluty europejskie weszły w fazę równowagi i dopiero jej załamanie, może wskazać przyszły długoterminowy kierunek ruchu ceny.

Układ średnich kroczących MA50 i MA200 wskazuje na przewagę posiadaczy długich pozycji. Taki wniosek należy wysnuć, uwzględniając, że szybsza średnia znajduje się powyżej wolniejszej, ale także sama cena znajduje się ponad czerwoną krzywą.

Spadki do wsparcia 1.0700 nie wpłyną znacząco na interpretację tego wskaźnika. Jednak przecena wspólnej waluty europejskiej będzie miała wpływ na oscylator RSI, który jest w połowie drogi do strefy wyprzedania.

Warto przypomnieć, że ww. wsparcie w przeszłości tworzyło silne serie białych świec, co zostały zaznaczone wzrostowymi strzałkami na wykresie. Podobne zachowanie ceny widoczne jest 100 pipsów niżej, czyli na poziomie 1.0600.

Podsumowując, impas na tym instrumencie ma szanse nadal trwać. Chwilowo przewagę ma podaż, ale szeroki obraz rynku wskazuje, że żółty obszar może być korektą.

Konsolidacji ciąg dalszy – EURCHF - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk