• Odbierz prezent
Kurs franka rośnie w zaskakującym tempie. Dolar i euro w górę. Kurs funta przebija 5 złotych

Kolejna sesja listopada kończy się przeceną złotego. Kurs dolara USD/PLN notuje już ósmą z rzędu sesję wzrostową i wyceniany jest na okrągłe 3 złote i 90 groszy. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja franka. Kurs CHF/PLN zdecydowanie przyspieszył i osiągnął już poziom 3.94 PLN. Od dołka cenowego oddaliśmy się już o 8 groszy. Widmo nowego wierzchołka (powyżej 4.04) jest bardzo realne. W oczekiwaniu na wybory rośnie kurs funta. GBP/PLN przełamał próg 5 złotych i zmierza w stronę poziomu 5 złotych i 6 groszy. Na uwagę zasługuje również euro. To czwarta sesja z rzędu, na której umacnia się europejska waluta. Za jedno euro płacimy 4 złote i 29 groszy.

Kurs franka zaskakuje

Jak tak dalej pójdzie to trwający tydzień kurs franka zakończy powyżej poziomu 4 złotych. Zachowanie szwajcarskiej waluty wygląda jak wyciągnięte z książki o analizie technicznej. Kurs franka względem złotego najpierw wyłamał formację trójkąta zwyżkującego, a następnie po ostrych wzrostach, wrócił w okolice istotne wsparcia. Poziom zmienił swoją funkcję i od niego odbiliśmy się dosłownie jak od ściany. Szansa na spadki w listopadzie jest niewielka. To może dziwić, tym bardziej, że październik przyniósł najmocniejszą miesięczną przecenę CHF/PLN od ponad 2 lat! Jest to kolejne potwierdzenie tezy, że rynek walutowy Forex jest jednym z najtrudniejszych rynków do spekulacji. Za jednego franka na zamknięciu środowej sesji musimy zapłacić ponad 3 złote i 94 grosze.

Kurs franka do złotegoWykres franka do złotego CHF/PLN na interwale tygodniowym. Kurs szwajcarskiej waluty chodzi jak po sznurku

Kurs funta ostro w górę w rok Brexitu?

Większość analityków zgodnie wypowiada się, że rok, w którym Wielka Brytania opuści Unię Europejską będzie rokiem przeceny funta. Przez ostanie 2 lata, czyli od momentu sławetnego referendum, kurs funta zanurkował, a świat obiegały kolejne teorie mówiące o tym ile to Wielka Brytania straci na rozwodzie. Zgodnie z ideą i giełdowymi powiedzeniami, te wszystkie złe informacje są już uwzględnione w kursie funta! To oznacza, że kurs funta może wzrosnąć w 2020 roku. O ile w styczniu dojdzie do opuszczenia Unii przez Wielką Brytanię. Aktualnie mamy do czynienia z średnioterminowym trendem wzrostowym. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku osiągniemy poziom 5.10 PLN.

Kurs funta do złotego GBP/PLNWykres funta do złotego na interwale tygodniowym. Kurs funta GBP/PLN z silnie wzrostową perspektywą

Kurs dolara rośnie na przekór październikowym trendom

Na początku listopada prognozy dla złotego były bardzo optymistyczne. Polska waluta powinna kontynuować silne umacnianie się, które miało miejsce w poprzednim miesiącu. Tak się jednak nie dzieje, a rynek pokazuje, że spekulacja na walutach nie należy do najłatwiejszych. Kurs dolara osiąga poziom 3.90 PLN. Na razie nic nie wskazuje na to, że aktualne wzrosty mogą się skończyć.

Kurs dolara do złotegoKurs dolara do złotego na interwale tygodniowym. Obserwujemy umacnianie się amerykańskiej waluty

Euro zbliża się do magnesu, jakim jest poziom 4.30 PLN

euro w ostatnim czasie napisaliśmy praktycznie wszystko. Kurs europejskiej waluty utrzymuje się w tendencji bocznej i tak pewnie pozostanie, przynajmniej w najbliższych miesiącach. Kurs euro wynosi aktualnie 4 złote i 29 groszy.

Kurs euro do złotego eur/plnWykres euro do złotego EUR/PLN na interwale tygodniowym

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk