• Odbierz prezent
Kurs franka powyżej 4,04 zł. Dolar poniżej 3,88 PLN. Polski złoty mocniejszy, rynek czeka na działania G7

Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie wyraźnie mocniejszego PLN wobec funta oraz dolara. Główna para walutowa podbija do 1,1148 USD co jest najwyższym poziomem od początku roku. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3174 złotego wynosi kurs euro EUR/PLN, 3,8728 zł kurs dolara USD/PLN, 4,0424 złotego kurs franka CHF/PLN oraz 4,9455 zł kurs funta GBP/PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 1.681% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach przyniosły wzrostowe odbicie na amerykańskich giełdach. SPX zyskał ponad 4,6% notując najwyższy 1-dniowy wzrost od 2018r. Powrót popytu był widoczny na większości bardziej ryzykownych aktywów, na czym skorzystał również PLN. USD/PLN kwotowany jest po 3,87 PLN wobec 3,97 PLN w poprzednim tygodniu. Globalni inwestorzy „ruszyli do zakupów” pod scenariusz wsparcia gospodarek przez kluczowe Banki Centralne. Włączenie bankierów do aktualnych obrad G7 sugeruje potencjalnie skoordynowane działania instytucji, w celu ograniczenia negatywnego wpływu koronawirusa na globalną gospodarkę. Co ciekawe w drafcie spotkania nie ma wzmianek o nowych środkach fiskalnych czy monetarnych. Część uczestników rynku sugeruje iż FED obetnie stopy aż o 50pb.na marcowym posiedzeniu. Lokalnie konsensus wobec RPP przesunął się w kierunku scenariusza obniżek stóp (najpewniej w reakcji na działania EBC).

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. RPP odbędzie pierwszy dzień posiedzenia. MF poda informacje dot. podaży długu na czwartkową aukcję obligacji (3-6 mld).

Z rynkowego punktu widzenia USD/PLN zmierza w kierunku wsparcia na 3,85 PLN. GBP/PLN odbił się od 4,9310 PLN. W dalszym ciągu ciekawie prezentuje się CHF/PLN gdzie wczorajszy spadek w okolice 4,02 PLN okazał się krótkotrwały.

 

 

Nota prawna

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk