• Odbierz prezent
Kurs franka może się załamać. Euro w drodze do 4.40 złotego. Funt blisko oporu. Dolar czeka na FOMC

Druga część sesji wtorkowej na rynku Forex przyniosła nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Większość ruchów, które budowały się w godzinach porannych zostało zniesionych w zaledwie 3 popołudniowe godziny. Kurs dolara USD/PLN zamiast wyłamać się powyżej 3.95 złotego zaliczył przecenę. Euro EUR/PLN pomimo słabszej końcówki sesji umocniło się. Kurs frank CHF/PLN powinien przynieść ulgę frankowiczą, możliwa przecena w najbliższym czasie. Kurs funta GBP/PLN dalej wysoko, chociaż tendencja wzrostowa wyhamowała.

Kurs franka CHF/PLN zamiast kontynuować tendencję wzrostową szykuje się do ataku na poziom wsparcia

Ostatnie tygodnie to nie był dobry okres dla osób spłacających swoje zobowiązania w walucie szwajcarskiej. Kurs franka umocnił się z okolic 3.80 złotego aż do 4.05 PLN. Ostatnie sesje przynoszą korektę trendu wzrostowego. Najbliższe wsparcie kształtuje się na poziomie 3.93 złotego. Przełamanie tego poziomu może przynieść większą przecenę kursu franka. Dodatkowo dobra sytuacja na giełdach w USA oraz Europie może powodować odpływ kapitału od franka.

Kurs franka do złotego CHF/PLN wykresWykres kursu franka CHF/PLN do złotego. Jesteśmy praktycznie na granicy mocniejszej przeceny

Kurs euro - uaktywnił się popyt na europejską walutę

W przypadku kursu euro do złotego EUR/PLN nieustannie znajdujemy się w trendzie bocznym. Standardowo zejście z okolic 4.40 PLN powinno dotrzeć do poziomów wsparcia wynoszących 4.25 złotego. Tym razem tak się nie stało. Kurs zareagował już w okolicach 4.31 PLN, a to oznacza, że w przeciągu najbliższych miesięcy możliwy jest ponowny test poziomu 4.39.

Kurs euro do złotego EUR/PLN wykresWykres kursu euro do złotego EUR/PLN. Odbicie w środku konsolidacji

Kurs funta GBP/PLN oczekuje na kolejne informacje z Wielkiej Brytanii

W przypadku pary funt do złotego wyraźnie widać oczekiwania na kolejne informacje makroekonomiczne. Kurs ustabilizował się w okolicach kilkumiesięcznych maksimów. Możliwe, że będziemy świadkami pojawienia się tendencji bocznej dla pary funt do złotego GBP/PLN. Za to październik powinien przynieść ogromną zmienność.

Kurs funta do złotego GBP/PLN wykresWykres funta do złotego GBP/PLN. Czekamy na dane

Kurs dolara miał się wybić, ale tego nie zrobił

Wybicie na parze dolar do złotego USD/PLN miało mieć miejsce jeszcze podczas wczorajszej sesji. Do godzin południowych wszystko wyglądało książkowo. Dopiero włączenie się inwestorów z USA przyniosło odwrócenie porannych tendencji. Do wybicia na parze dolar do złotego nie doszło, ale to nie oznacza, że nie dojdzie. Rynek czeka na to co przyniosą wieczorne dane (godzina 20:00). Poznamy decyzje dot. stóp procentowych oraz oświadczenie Komitetu Otwartego Rynku FOMC dot. prognoz i polityki monetarnej w USA.

Kurs dolara do złotego USD/PLN wykresWykres dolara do złotego USD/PLN. Oczekiwanie na wybicie w trakcie wieczornych danych

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk