• Odbierz prezent
kurs franka kurs euro kurs dolara kurs funta kurs złotego

Główne waluty nadal mocno się trzymają wobec polskiego złotego, jakkolwiek od rana nastąpiła lekka realizacja zysków. Ile zapłacimy za euro, dolara, franka i funta we wtorkowe południe?

 

Kurs euro do złotego

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po zaliczeniu szczytu na poziomie 4,6347 zł osłabił się dzisiaj o 4 grosze. W tym momencie za jedno euro zapłacimy 4,5950 zł.

Kurs euro do polskiego złotego EUR/PLN 

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara wobec złotówki

Wczorajsze informacje o nieograniczonym skupie obligacji przez FED przyniosły osłabienie dolara. Od ostatnich szczytów w okolicach 4,30 zł kurs dolara do złotego (USD/PLN) obniżył się o ponad 7 groszy. W tej chwili za jednego dolara zapłacimy 4,2234 zł.

Kurs dolara do polskiego złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich dolarów, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Kurs franka w stosunku do złotego

Frank też poszedł w ślady pozostałych walut. Od szczytu w okolicach 4,38 zł kurs franka do złotego (CHF/PLN) osłabił się o prawie 4 grosze. W tym momencie za jednego franka zapłacimy 4,3418 zł.

Kurs franka do polskiego złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta wobec polskiej waluty

Na tle pozostałych walut wyróżnia się funt, który dzisiaj mocno się trzyma wobec złotego. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 4,9747 zł.

Kurs funta do polskiego złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk