• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs franka do złotego jednak odbija zgodnie z metodą Overbalance

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego w ostatnich miesiącach (od kwietnia tego roku) pozostaje w trendzie wzrostowym. Od dołka z 20 kwietnia, kiedy był notowany po około 3,47 aktualnie cena waha się w przedziale 3,66 - 3,82.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

Odbicie kursu franka do złotego CHFPLN zgodnie z metodą Overbalance

Korzystając z metody Overbalance, pozwalającej wyznaczyć potencjalne miejsca wsparć w trendzie w poprzednim artykule dotyczącym kursu franka do złotego wskazaliśmy na 3,67 jako okolice warte obserwacji (na interwale dziennym D1). Dzisiaj już wiadomo, że był to doskonały moment do otwarcia długich pozycji na kursie franka szwajcarskiego do polskiego złotego. Aktualny kurs wynosi obecnie 3,73, a w przeciągu dnia momentami w wielu kantorach walutowych przekroczył 3,74.


Wykres kursu franka do złotego CHFPLN
Wykres dzienny kursu frank do złotego CHFPLN z wyznaczonymi boxami Overbalance
 
 

Czy kurs franka dalej będzie zyskiwał na wartości?

Niestety jest taka możliwość, że kurs franka będzie dalej się piął w górę. Zgodnie z metodą Overbalance dojście do poziomu 3,8 powinno nastąpić w najbliższym czasie. Jeżeli poziom ten zostanie przebity, to prawdopodobnie może się on zamienić w mocne wsparcie kursu w trendzie wzrostowym, które będą wykorzystywać spekulanci do dołączenia się do wzrostów.
 

Kiedy spadki kursu franka do złotego CHFPLN?

Większych spadków franka do złotego CHFPLN zgodnie z metodologią Overbalance będziemy mogli się spodziewać dopiero po przebiciu dolnego ograniczenia OB (Overbalance), czyli poziomu 3,67. Jeżeli jednak kurs franka do złotego wystrzeli w górę zgodnie z rozrysowanym boxem OB będziemy musieli poczekać na uformowanie się nowego OB i wówczas wybicie jego dolnego ograniczenia będzie mogło sugerować większe spadki.

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk