• Odbierz prezent
Kurs franka do jena CHF/JPY. Fachowa analiza - wykres na wsparciu

Od maja kurs franka do jena CHF/JPY kreśli korektę wcześniejszego ruchu spadkowego. Na razie zakładamy, że jest to tylko korekta, ale równie dobrze zwyżka może się rozwinąć. Na tyle, by doszło do ataku strefy oporu znajdującej się w okolicy 111,90-112,70.

Analiza CHF/JPY – wykres na wsparciu - 1

Źródło: Admiral Markets MT5, CHF/JPY wykres H4, od 28 listopada 2018 do 2 lipca 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

W ramach wspomnianej fazy korekcyjnego

wzrostu kurs franka co jena CHF/JPY napotykał podaż w okolicy 109,50. Dwukrotnie się od tej bariery wykres odbił. Za każdym razem jednak cofnięcie było słabsze od poprzednich ruchów spadkowych, co było wskazówką sugerującą możliwość pokonania oporu. Doszło do tego w II połowie czerwca. Aktualnie mamy test wspomnianej okolicy już jako poziomu wsparcia.

Gdyby to wsparcie,

w połączeniu z rosnącą linią trendu opartą o trzy ostatnie ważne dołki, zdołało zatrzymać ruch spadkowy, można byłoby oczekiwać zmiany w kierunku strefy 111,90-112,70. Na razie nie ma poważnych podstaw, by zakładać, że opór ten będzie pokonany, ale już sama możliwość osiągnięcia tych okolic otwiera potencjał do zagrania na tym rynku. Warunkiem jest utrzymanie wsparć oraz pojawienie się sygnałów powrotu popytu na rynek.

Notowania: CHFJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFJPY/

Kamil Jaros

Główny Analityk Admiral Markets

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk