• Odbierz prezent
kurs euro kurs funta kurs franka kurs dolara kurs złotego

Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex w poniedziałek po południu? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, funta i franka?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje wokół poziomu piątkowego zamknięcia. Po godzinie 17 kurs EUR/USD wynosi 4,4341 zł. Za jedno euro najwięcej dzisiaj płacono 4,4528 zł około godziny 9, a najmniej 4,4265 zł około godziny 11.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

O godzinie 8 napłynęły dane dotyczące produkcji przemysłowej w Niemczech za marzec, które okazały się słabsze od oczekiwań. Produkcja przemysłowa w marcu spadła o 17,9% wobec spodziewanego spadku o 7,5%.

O godzinie 10.30 poznaliśmy czerwcowe dane dotyczące nastrojów inwestorów w Strefie Euro wg Sentix. Wskaźnik ten wyniósł -24,8 pkt wobec prognozy -22,5 pkt.

Istotnym czynnikiem mającym wpływ na nastroje na rynkach może być przemówienie prezes EBC – Christine Lagarde.

 

Kurs dolara względem złotówki (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj najwięcej wynosił 3,9447 zł po godzinie 9, a najmniej 3,9156 zł przed godziną 16. Po godzinie 17 dolar kosztuje 3,9220 zł, co stanowi spadek o 0,15% względem poprzedniego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta wobec polskiej waluty (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) po godzinie 17 zyskuje 0,12%. W tym momencie funt kosztuje 4,9810 zł. Za jednego funta płacono najwięcej 5 zł przed godziną 10, a najmniej 4,9677 zł przed godziną 16.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Kurs franka zyskuje dzisiaj względem polskiej waluty. Za jednego franka dzisiaj najmniej płacono 4,07 zł przed godziną 12, a najwięcej 4,1053 zł po godzinie 16. W tej chwili kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1021 zł, co stanowi wzrost o 0,5%.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk