• Odbierz prezent
Kurs franka (CHF/PLN) mocno spada. Polski złoty zyskuje względem euro i dolara

W poniedziałek złoty zyskuje względem głównych walut, a najmocniej wobec franka szwajcarskiego. Ile złotych zapłacimy za euro, franka, funta i dolara w na rynku Forex po południu?

 

Kurs franka do polskiego złotego (CHF/PLN)

W poniedziałek kurs franka szwajcarskiego mocno spada względem polskiego złotego. Najwięcej za jednego franka płacono 4,2154 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,1349 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,1630 zł, co stanowi spadek o 1,19% względem piątkowego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Szwajcarskiej walucie nie pomogły lepsze od oczekiwań dane z rynku pracy w Szwajcarii, które napłyneły o godzinie 7.45. Stopa bezrobocia za październik bez uwzględniania wahań sezonowych wyniosła 3,2% wobec prognozy 3,3%, a z uwzględnianiem tego czynnika 3,3% wobec prognozy 3,4%.

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Najciekawsze, a więc wygrana Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA, jest już w cenach i trudno dzisiaj mówić o istotnych zmianach kursu dolara. Przez cały dzień jest on notowany na minusie względem polskiej waluty. Najwięcej za jednego dolara płacono 3,7918 zł w godzinach nocnych, a najmniej 3,7473 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7811 zł, co stanowi spadek o 0,28% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) też jest dzisiaj notowany na minusie. Za jedno euro najwięcej płacono 4,5054 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,4601 zł około godziny 14. Po godzinie 16 euro kosztuje 4,4872 zł, co stanowi spadek o 0,40%.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,9828 zł. Funt najwięcej kosztował 4,9951 w godzinach porannych, a najmniej 4,9378 zł około godziny 14.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk