• Odbierz prezent
kurs franka kurs euro kurs dolara kurs funta kurs złotego

Jak kształtowały się kursy walut w tym tygodniu? Jak prezentuje się polski złoty na tle euro, dolara, franka i funta?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Przez większą część tego tygodnia kurs euro zyskiwał względem złotego. Piątek jednak przyniósł umocnienie polskiej walucie. W ostatni dzień tygodnia kurs euro spadł o 0,63% względem złotego. Najmniej za jedno euro płacono 4,4214 zł w poniedziałek, a najwięcej 4,4826 w czwartek. Na koniec piątkowej sesji kurs euro do złotego (EUR/PLN) wyniósł 4,4447 zł. W skali całego tygodnia kurs EUR/PLN zyskał 0,21%.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

W tym tygodniu kurs franka systematycznie rósł względem polskiej waluty. Frank najmniej kosztował 4,07 zł w poniedziałek, a najwięcej 4,2036 zł w czwartek. Dopiero piątkowa sesja przyniosła umocnienie złotego. W piątek kurs franka do złotego (CHF/PLN) spadł o 1,08%. Na koniec tygodnia frank kosztuje 4,1461 zł. W skali całego tygodnia frank zyskał 1,59% względem polskiej waluty.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs dolara wobec polskiej waluty (USD/PLN)

Na przestrzeni ostatniego tygodnia kurs dolara do złotego (USD/PLN) wzrósł o 0,52%. Najmniej dolar kosztował na środowej sesji 3,8920 zł. To osłabienie dolara przyniosła środowa decyzja FED o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie 0,25%. Istotna była też wzmianka o przewidywanym utrzymaniu niskich stóp procentowych w ciągu najbliższych dwóch lat. Jednak w czwartek dolar znów zaczął zyskiwać względem złotego. Kurs USD/PLN najwięcej wyniósł 3,9744 zł w piątek. Na koniec piątkowej sesji na rynku Forex dolar kosztował 3,9488 zł, co stanowi spadek o 0,29% względem czwartkowego kursu odniesienia.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Polski złoty najlepiej w tym tygodniu wypadł wobec funta. W pierwszej połowie tygodnia funt zyskiwał wobec złotego. Najwięcej za jednego funta płacono 5,0176 zł w środę. Ostatnie dwa dni przyniosły natomiast umocnienie polskiej waluty. Najmniej funt kosztował w piątek 4,9432. Na koniec tygodnia kurs funta do złotego (GBP/PLN) wyniósł 4,9520 zł, co stanowi spadek o 0,89% względem czwartkowego poziomu zamknięcia. Na przestrzeni całego tygodnia kurs funta do złotego (GBP/PLN) stracił 0,61%. Kursowi funta na koniec tygodnia nie sprzyjały słabe dane z brytyjskiej gospodarki, dotyczące produkcji przemysłowej i PKB.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk