• Odbierz prezent
Kurs franka (CHF) wyhamował. Jak zachowa się dolar (USD)?

Notowania franka szwajcarskiego w relacji do dolara (USD) umocniły się do poziomu bliskiego równej wartości 0,9000. Sama liczba niema tutaj znaczenia, choć jest równa, co w analizę technicznej zajmuje szczególne miejsce, gdyż miejsce to jest ważnym wsparciem. Od początku sierpnia utworzyło się tutaj wiele dołków, które wskazują, że jest wielu inwestorów nastawionych na umocnienie USD.

Wiadomości rynkowe z mBank

Pytanie, czy i tym razem sytuacja się powtórzy?

W poprzednich przypadkach fale wzrostowe sięgały poziomu 0,9170, tworząc tam opór, a w jednym przypadku osłabienie CHF zatrzymała się na cenie 0,9300.

Dzień wczorajszy zostawił na wykresie białą świecę. Nie jest ona znaczących rozmiarów, ale pozwala wierzyć, że trend spadkowy zaznaczony czerwoną linią wyhamował. W przeszłości wsparciem była cena 0,9080. Jeżeli udałoby się wypchnąć wartość tej pary walutowej powyżej tej wartości, to popyt miałby szanse na większe wzrosty.

Wskaźniki pozostają w negatywnym nastawieniu. Jest to zgodne z bieżącym kształtem wykresu. Dopóki nie zostanie pokonana pomarańczowa strefa oporowa, to należy liczyć się z próbą przełamania wsparcia 0,9000, w konsekwencji otworzy się droga do większej przeceny dolara amerykańskiego.

Wyhamowanie aprecjacji CHF - 1

Wykres kursu dolara w relacji do franka (USD/CHF)

Notowania: USDCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCHF/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk