• Odbierz prezent
kurs franka kurs funta kurs euro kurs dolara kurs złotego

Główne waluty dzisiaj zyskują względem polskiego złotego. Sprzyjają im lepsze od oczekiwań dane ze Strefy Euro, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

 

Kurs funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

Wśród głównych walut najmocniej względem złotego zyskuje dzisiaj funt. Za jednego funta najmniej płacono 4,9286 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9866 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym brytyjska waluta zyskuje 1,14% względem złotego.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Kurs franka dzisiaj z impetem przekroczył poziom 4,20 zł. Frank najmniej kosztował 4,1841 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,2110 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. W tym momencie frank zyskuje 0,52% względem polskiej waluty.

Wykres franka do złotego CHF/PLN 

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara wobec polskiej waluty (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) też dzisiaj zyskuje. Za jednego dolara najmniej płacono 3,9376 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 3,9709 zł do południa. Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,9650 zł, co stanowi wzrost o 0,46%.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Euro dzisiaj lekko umacnia się względem polskiej waluty. Kurs euro do złotego (EUR/PLN) najmniej wynosił 4,4617 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 17 kurs EUR/PLN wynosi 4,7575 zł. Tym samym wspólna europejska waluta zyskuje 0,26% względem złotego.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Co wpłynęło na kursy walut we wtorek?

O godzinie 8 napłynęły dane z Niemiec. Produkcja przemysłowa w maju wzrosła o 7,8% m/m, jakkolwiek spodziewano się nieco większego wzrostu – o 10%. Jest to jednak i tak lepszy wynik niż miesiąc wcześniej, kiedy produkcja przemysłowa w Niemczech spadła o 17,5%.

O godzinie 9.30 poznaliśmy dane z Wielkiej Brytanii. Wskaźnik cen nieruchomości Halifax w czerwcu uległ obniżeniu o 0,1% m/m, co jest lepszym wynikiem od spodziewanego spadku o 0,9% Indeks cen domów Halifax wzrósł o 2,5% r/r (poprzedni odczyt wynosił 2,6%).

O godzinie 16 napłynęły lepsze od oczekiwań dane z USA. Liczba miejsc pracy dzięki turystyce (JOLT) w maju wyniosła 5,397 mln wobec prognozy 4,85 mln.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

 

Notowania: CHFPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CHFPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk