• Odbierz prezent
Kurs EUR/USD walczy w pobliżu 1,1900 przy stabilnym dolarze amerykańskim
fot. freepik.com

EUR/USD ma trudności z utrzymaniem wzrostów, i nadal spada poniżej 1,1900. Euro zyskiwało nieco na wartości dzięki optymistycznym danym gospodarczym z Niemiec. Jednak obawy dotyczące szczepu Delta Covid stanowią podstawę popytu na dolara amerykańskiego.

Para EUR/USD odbiła się od wspomnianego dziennego minimum,

ale ustabilizowała się poniżej poziomu 1,1900, co sprzyja spadkowej kontynuacji. Para osiągnęła w zeszłym tygodniu 1,1846, z wyraźnym wybiciem poniżej obszaru otwierającego drzwi do rozszerzenia w kierunku dołka z 2021 roku na poziomie 1,1703. Odczyty techniczne na wykresie 4-godzinnym sprzyjają dalszemu spadkowi, ponieważ para rozwija się poniżej lekko niedźwiedziej 20 SMA, podczas gdy wskaźniki techniczne utrzymują swoje spadki na ujemnych poziomach.

W dniu wczorajszym dolar amerykański umocnił się przed otwarciem w USA, a EUR/USD zwiększył spadek do 1,1877, najniższego poziomu od tygodnia. Popyt na dolara zmalał po otwarciu Wall Street, mimo optymistycznych danych z USA. Indeks zaufania konsumentów Conference Board podskoczył w czerwcu do 127,3, znacznie lepiej niż oczekiwano 119,0.

Dolar poruszał się wraz z rentownościami amerykańskich obligacji skarbowych,

które osiągnęły najwyższy poziom 1,51%, ale ograniczyły zyski, gdy amerykańskie indeksy osiągnęły świeże rekordy wszechczasów, ale zakończyły dzień mieszanie blisko poziomów z otwarcia. UE opublikowała czerwcowy wskaźnik nastrojów gospodarczych, który poprawił się do 117,9 ze 114,5 w poprzednim miesiącu. Według wstępnych szacunków niemiecki indeks cen towarów i usług konsumenckich spadł w czerwcu na poziomie 0,4% m/mi 2,3% r/r.

Dzsiaj UE opublikuje wstępny szacunek czerwcowej inflacji,

podczas gdy w USA uwaga skupi się na Ankiecie ADP na temat tworzenia prywatnych miejsc pracy, przewidywanej na 600 tys. w czerwcu z 978 tys. w poprzednim miesiącu. Wspomniane dane mogą dać nowy impuls dla głównej pary walutowej.


Łukasz Klufczyński

Analityk InstaForex Polska. Wieloletni obserwator oraz pasjonat rynków giełdowych i walutowych. Autor wielu webinarów z zakresu analizy technicznej, fundamentalnej, psychologii inwestowania i obsługi platformy MT4. Kładzie nacisk na elementy fundamentalne, podpierając się analizą techniczną, a celem jest bezpieczne inwestowanie i money managment. Jego zdaniem najlepiej zarabiać tam, gdzie są duże pieniądze i właśnie to spowodowało zainteresowanie tematem rynków i inwestycji. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk