• Odbierz prezent
Kurs EUR/USD- czy Eurodolar zakończył odbicie?

Kurs eurodolara dotarł do strefy, w której miały prawo pojawić się kłopoty. Jak widzimy, faktycznie kupujący nie są już tak przekonani, czy warto wyżej wpychać kurs EUR/USD. Sprawdźmy co może się wydarzyć w najbliższych dniach.

Rynek Forex- kurs EUR/USD

Po około tygodniowym odbiciu kursu EUR/USD, obecnie obserwujemy narastające kłopoty z kontynuacją tej tendencji. Kurs EUR/USD od kilku dni porusza się w wąskiej konsolidacji pomiędzy 1,170, a 1,175. Spoglądając na wykres, widzimy wyraźnie, iż nie jest to przypadkowe miejsce. Opór wynika z poprzednich dołków, które były zlokalizowane właśnie w tym rejonie. Przed bykami stoi więc trudne zadanie powrotu do zakresu wcześniejszych 2-miesięczynch wahań. Ewentualny sukces w tym rejonie, może być potraktowany jako fałszywe wybicie dołem.

 Wykres 1: Kurs EUR/USD (3 miesiące)

Wykres 1: Kurs EUR/USD (3 miesiące)

Kurs EUR/USD- co może się dalej wydarzyć

Pikanterii całej sytuacji dodaje widoczna struktura, przypominająca formację głowy z ramionami. Rynkowe niedźwiedzie prawdopodobnie traktują obecną zwyżkę jako powrót do linii szyi, czyli typowy retest przed kontynuacją spadków.

 Wykres 2: Kurs EUR/USD (potencjalna formacja RGR)

Wykres 2: Kurs EUR/USD (potencjalna formacja RGR)

Jakby tego było mało, to ewentualne załamanie z obecnych poziomów, również mogłoby być odebrane jako utworzenie formacji RGR. Tym razem zdecydowanie mniejszego kalibru. Przed nami niezwykle ciekawy okres na głównej parze walutowej.

 Wykres 3: Kurs EUR/USD (10 dni)

Wykres 3: Kurs EUR/USD (10 dni)

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk