• Odbierz prezent
Kurs eurodolara w korekcie. Analiza wykresu EURUSD

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę głównej pary walutowej na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie rynek ukształtował przedział wahań o rozpiętości blisko 600 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się w pierwszych dniach listopada. Był to moment kiedy średnioterminowy trend wzrostowy jeszcze przyspieszył. Doprowadziło to do wybicia psychologicznej bariery cenowej 1,2000. Wierzchołek ukształtowany został dopiero prawie 200 pipsów powyżej, gdzie pojawił się cluster dóch szerokich mierzeń Fibonacciego.

Kurs eurodolara w korekcie. Analiza wykresu EURUSD - 1

EURUSD H4

Aktualnie interesuje nas sekwencja korekcyjna na głównej parze walutowej. Dokonując mierzenia największej korekty spadkowej uzyskujemy potencjalny target dla sprzedających. Będzie to wspomniana okrągła strefa cenowa 1,2000. Dodatkowym potwierdzeniem poziomu popytowego jest mierzenie Fibonacciego 38,2% z ostatniego swingu wzrostowego.


Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk