• Odbierz prezent
Kurs eurodolara (EUR/USD) w okolicach 1,21$. Cena euro broni oporu!
Z artykułu dowiesz się:

  • jak formuje się wykres euro do dolara amerykańskiego,
  • kiedy opór na EUR/USD zostanie w końcu przełamany. 

W ostatnich dniach na szczególne znaczenie zasługuje cena 1.2175. Wyhamowanie, jakie ma tutaj miejsce, można obserwować także na wykresie dziennym. Świadczy to o dużej determinacji podaży, co przekłada się na trzecią nieudaną próbę przełamanie tego oporu.

Wiadomości rynkowe z mBank

Jeżeli czerwoną linię potraktujemy jako strefę sięgająca równej wartości 1.2200, to inwestorzy analizujący interwał W1 odczytają to, jako kluczowy opór wyższego rzędu. Jak dotąd nie przyniosło to znaczącej przeceny wspólnej waluty europejskiej.

Najbliższe wsparcie to cena 1.2130. Dopiero jej pokonanie, dałoby szanse posiadaczom krótkich pozycji na głębsze spojrzenie na południe.

Bardzo ciekawie wygląda klaster cenowy 1.1960. Powstał on na bazie dwóch mierzeń kontratakujących, ale zaczepionych na różnych dołkach. W jednym przypadku wykorzystany jest współczynnik 50%, w drugim 38.2%.

Trendowa średnia krocząca MA50 nie została jeszcze przełamana przez wykres ceny, co należy zapisać na plus dla aprecjacji Euro. Za to MACD i RSI już tak optymistycznie nie wyglądają. Szczególnie ten pierwszy wskaźnik mocno zbliżył się do linii zero. Po jej przełamaniu trudno będzie doszukać się innego scenariusza niż ten spadkowy.

Jeżeli zielona strefa wytrzyma, to po przełamaniu oporu 1.2200, kolejny przystanek może być dwie figury wyżej, czyli na maksimach z 2018 roku.

Euro broni oporu - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk