• Odbierz prezent
Kurs eurodolara (EUR/USD) przed szansą wygenerowania kolejnego sygnału kupna

Kurs EUR/USD radzi sobie świetnie w ostatnich miesiącach. Co więcej, to może jeszcze nie być koniec dobrej passy, ponieważ kupujący stają przed szansą kolejnego potwierdzenia obowiązującego trendu.

Trend wzrostowy na EUR/USD

Chyba nikt nie ma wątpliwości, iż w średnim terminie znajdujemy się w na eurodolarze w trendzie wzrostowym. Sekwencja coraz wyższych szczytów i dołków, nie pozostawia złudzeń w tej kwestii. W takiej sytuacji zamiast starać się wyłapać szczyt notowań, powinniśmy wyszukiwać kolejnych sygnałów kontynuacji obowiązującej tendencji. Ewentualne odwrócenie trendu zostanie poprzedzone uformowaniem się formacji szczytowej.

Bardzo klarowne poziomy sygnalne na EUR/USD

Można powiedzieć, iż znajdujemy się w dość łatwym do interpretacji momencie jeżeli chodzi o notowania Edka. Dopóki kurs EUR/USD utrzymuje się powyżej wsparcia zaznaczonego zielonym prostokątem, dalsze wzrosty są niezagrożone. Ewentualne jego przełamanie, mogłoby uruchomić falę zleceń obronnych stop loss. Z kolei od góry znajdujemy się obecnie w bardzo ciekawym miejscu, ponieważ byki stoją przed szansą wygenerowania kolejnego sygnału kupna. Stanie się tak, gdy trwale zostanie przełamana czerwona linia oporowa. Otwierałoby to drogę w dłuższym terminie do pułapu 1,25 dolara.

Wykres: EUR/USD (1 miesiąc) 

Wykres: EUR/USD (1 miesiąc)

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk