• Odbierz prezent
kurs euro kurs funta kurs franka kurs dolara

Wtorkowe popołudnie przyniosło dalsze umocnienie głównych walut wobec złotego. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta we wtorek wieczorem?

 

Kurs euro wobec złotego

Po lekkiej realizacji zysków do południa, kiedy kurs euro do złotego (EUR/PLN) zszedł do poziomu 4,58 zł, dalsza część dnia przyniosła dalsze umocnienie się euro. W efekcie kurs euro utrzymuje się powyżej 4,60 zł. W tym momencie za jedno euro płacimy 4,6045 zł.

 Wykres kursu euro do złotego EURPLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara względem złotówki

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj do południa osunął się z wczorajszych szczytów w okolicach 4,30 USD o 8 groszy, sięgając poziomu 4,22 zł. Osłabieniu się dolara sprzyjała wczorajsza informacja o nieograniczonym skupie obligacji przez FED. W dalszej części dnia jednak nastąpił powrót do wzrostu amerykańskiej waluty względem złotego. W tej chwili za jednego dolara płacimy 4,2815 zł.

 Wykres kursu dolara do polskiego złotego USDPLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs franka do złotego

W godzinach porannych kurs franka do złotego (CHF/PLN) oddalił się od szczytu w okolicach 4,38 zł, sięgając poziomu 4,32 zł. W dalszej części dnia jednak zaczął odrabiać straty i w tym momencie za jednego franka płacimy 4,3518 zł.

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHFPLN 

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta wobec polskiej waluty

Kurs funta wobec złotego (GBP/PLN) w godzinach porannych osunął się w okolice 4,92 zł. W dalszej część dnia jednak zaczął systematycznie rosnąć, wyznaczając szczyt na poziomie 5,0460 zł. W tym momencie za jednego funta płacimy 5,0260 zł.

Wykres kursu franka do polskiego złotego GBPPLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich funtów, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego. 

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk