• Odbierz prezent
Kurs euro względem dolara (EUR/USD) w górę. Funt także rośnie w stosunku do amerykańskiej waluty. Dzień na rynku

We wtorek bardziej niż dane będzie się liczyć śledzenie trendów rynkowych z nadzieją podtrzymania wczorajszego rajdu ryzykownych aktywów. W ciągu dnia nieco uwagi mogą zyskać ogłoszenia planów fiskalnych w strefie euro i Japonii.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 7 IV - 1

Rynek akcji zwyżkuje

  • Rynek akcji w Azji jest w większości wyżej, gdyż inwestorzy wzięli przykład z silnego finiszu Wall Street, gdzie główne indeksy wzrosły o ponad 7 proc.
  • Ton dla rynków nadają pozytywne wieści z frontu walki z koronawirusem. Włochy, Francja, Niemcy i Hiszpania zgłosiły niższą liczbę nowych przypadków. Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo powiedział, że liczba zgonów sugeruje zbliżanie się do punktu kulminacyjnego. W Japonii oczekuje się, że premier Shinzo Abe ogłosi trwający miesiąc stan wyjątkowy.
  • Prezydent USA Trump powiedział, że administracja chce spróbować znieść ograniczenia 30 kwietnia.
  • Indeksy w Azji celują pierwsze od dwóch tygodni wzrosty przez dwie sesje z rzędu. Japoński Nikkei225 rośnie o 1 proc., a Hang Seng zyskuje 0,9 proc. Shanghai Composite nadgania za wczorajszy dzień wolny i rośnie o 1,8 proc.

Indeks DAX w górę

  • Futures na S&P500 jest handlowany płasko, ale kontrakt na niemiecki DAX rośnie o 2 proc.
  • Na FX risk-on pomaga w odreagowaniu walut ryzykownych kosztem USD. Wzrostom w G10 przewodzi AUD – do 0,6150. Kurs euro względem dolara EUR/USD odbija do 1,0830, kurs dolara wobec jena USD/JPY obniżył się do 108,80.
  • Kurs funta wobec dolara GBP/USD odbija do 1,2280 po wczorajszym spadku w rejon 1,22 po informacji, że premier Wielkiej Brytanii Johnson został zabrany do szpitala po tym, jak jego stan się pogorszył.
  • Ropa naftowa WTI rośnie dziś 80 centów do 27 USD/b. Według źródeł na czwartkowym posiedzeniu OPEC+ prawdopodobnie zgodzi się na ograniczenie produkcji ropy, pod warunkiem zaangażowania USA.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk