• Odbierz prezent
Kurs euro względem dolara (EUR/USD) stanął przy 1,0850. EUR/PLN blisko poziomu 4,57. Trump wywołuje zamieszanie na rynku ropy

Rynek akcji tonuje optymizm z poprzedniego dnia, a za powód podaje się przekroczenie 1 miliona przypadków zachorowań na koronawirusa. Ropa naftowa wygasza czwartkowy wystrzał przy zamieszaniu wokół rzekomych deklaracji Arabii Saudyjskiej i Rosji o ograniczeniu wydobycia. Spokojny start na FX.


Szybki dostęp do rynków z całego świata w jednej aplikacji. Korzystaj z okazji rynkowych codziennie. Spekuluj na rynkach światowych, walutach oraz surowcach. Jak szybko założysz konto? Maksymalnie zajmie Ci to 8 minut.

Zakładam rachunek maklerski


 

Koronawirus - ponad milion zarażonych

  • Koronawirus zainfekował obecnie milion ludzi na całym świecie, kamień milowy osiągnięty zaledwie cztery miesiące po pierwszym pojawieniu się zarazy. Nowe sygnały szkód ekonomicznych na świecie pogorszyły nastroje na rynku akcji.
  • Czołowe indeksy w Azji są pod kreską: Nikkei225 spada o 0,4 proc., a Shanghai Composite traci 0,6 proc.
  • Futures na S&P500 cofa się o 1,6 proc. po tym, jak rynek kasowy zamknął czwartkową sesję wzrostem o 2,28 proc. Przed startem handlu w Europie kontrakt na niemiecki DAX spada o 0,2 proc.
  • Cena ropy naftowe WTI spada dziś o 1 USD (-5 proc.) do 24 USD/b. W czwartek w kulminacyjnym momencie cena szybowała o prawie 7 USD (33 proc.) do 27,4 USD/b.

Trump wywołuje poruszenie na rynku ropy

  • Prezydent Trump powiedział wczoraj, że pośredniczy w rozmowach, które doprowadzą do dramatycznego ścięcia wydobycia ropy przez Arabię Saudyjską i Rosję. Zatweetował, że oczekuje obniżenia produkcji przez Arabię Saudyjską i Rosję o 15 mln baryłek i choć nie doprecyzował, czy choć o dzienne wydobycie, rynek tak to zinterpretował.
  • Natychmiast po tej informacji Arabia Saudyjska zarządziła nadzwyczajne spotkanie OPEC+, by przedyskutować „uczciwe porozumienie”.
  • Jedna osoba zaznajomiona z dyskusjami administracji Trumpa z Saudyjczykami powiedziała, że panuje wewnętrzne zamieszanie co do tego, co prezydent miał na myśli i że dane, które opublikował, mogą nie być wiarygodne.
  • Na rynku walutowym wahania są prawie niewidoczne. Kurs euro względem dolara EUR/USD stanął przy 1,0850, kurs dolara wobec jena USD/JPY krąży przy 107,90. Kurs euro do złotego EUR/PLN zaczyna dzień na 4,57.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk