• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs funta

Jak kształtują się kursy głównych walut w stosunku do złotego na rynku walutowym przed weekendem? Ile złotych zapłacimy za euro, funta i dolara w piątek wieczorem?

 

Kurs euro do złotego

Na przestrzeni ostatniego tygodnia kurs euro do złotego (EUR/PLN) ulegał lekkiemu umocnieniu od okolic 4,53 zł do 4,60 zł. W piątek poruszał się w wąskim przedziale, a zmienność nie przekraczała 3 groszy. Za jedno euro dzisiaj najwięcej płaciliśmy 4,5881 zł około południa, a najmniej 4,5581 zł po godzinie 16. W kolejnych godzinach kurs EUR/PLN odrobił straty i po godzinie 21 wynosi 4,5802 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs dolara wobec złotówki

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj w dalszym ciągu wędrował do góry. Na przestrzeni ostatniego tygodnia wzrósł z poziomu 4,07 zł w okolice 4,25 zł. Za jednego dolara dzisiaj najmniej płacono 4,2058 zł, a najwięcej 4,2519 zł. W tym momencie kurs USD/PLN wynosi 4,2319 zł.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Kurs funta wobec polskiej waluty

W tym tygodniu funt mocno zyskiwał. Jeszcze w poniedziałek za jednego funta płaciśmy 5,05 zł. Od tego poziomu kurs GBP/PLN wędrował do góry, osiągając w piątek w okolicy godziny 10 szczyt na poziomie 5,24 zł. W dalszej części dnia uległ jednak osłabieniu. W tym momencie za jednego funta płacimy 5,1951 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich funtów, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego. 

 

Ostatni dzień tygodnia obfitował w dane ekonomiczne. Znalazły się one pod dotkliwym wpływem koronawirusa. W godzinach porannych nastąpił wysyp wskaźników PMI dla poszczególnych krajów europejskich za marzec. O 9.45 poznaliśmy PMI dla usług we Włoszech. Skurczył się on do poziomu 17,4 pkt wobec 52,1 pkt w poprzednim miesiącu. Był też niższy od szacunków analityków na poziomie 22 pkt.  

O 9.50 opublikowano wskaźnik PMI dla usług we Francji, który wyniósł 27,4 pkt wobec 52,5 pkt w poprzednim miesiącu i wobec oczekiwań analityków na poziomie 29 pkt.

Następnie podano PMI dla usług w Niemczech na poziomie 31,7 pkt w stosunku do 52,5 pkt w poprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się 34,3 pkt.

O godzinie 10 opublikowano wskaźnik PMI dla strefy euro, który wyniósł 26,4 pkt wobec 52,6 pkt w lutym. Był on też niższy od konsensusu analityków, którzy spodziewali się 28,4 pkt.

O godzinie 14.30 poznaliśmy dane z USA dotyczące zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. W marcu ubyło 701 tysięcy etatów. Analitycy spodziewali się spadku liczby miejsc pracy o 100 tysięcy.

Złe dane ze strefy euro sprzyjały umacnianiu się europejskiej waluty, a złe dane z USA umacnianiu się dolara.

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk