• Odbierz prezent
Kurs euro wobec dolara (EUR/USD) wrócił do poziomu 1,1235. Indeks S&P500 w górę. Dzień na rynku

Piątek przynosi skrócony kalendarz. Przed południem uwagę skupią indeksy PMI dla sektora usługowego z Eurolandu i Wielkiej Brytanii – głównie rewizje, więc reakcja na dane będzie ograniczona. Po południu zmienność będzie dalej zanikać, gdyż rynek USA jest dziś zamknięty z powodu obchodów Dnia Niepodległości.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 3 VII - 1

  • Akcje w Azji wzrosły w piątek do czteromiesięcznego szczytu dzięki solidnym danym z rynku pracy USA i szybkiemu wzrostowi aktywności w chińskim sektorze usług, ale gwałtowny wzrost liczby przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych powstrzymał dalsze podejmowanie ryzyka.
  • Czerwcowy raport z rynku pracy USA pokazał wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 4,8 mln, dużo więcej niż sugerowała mediana prognoz (3,058 mln). Stopa bezrobocia dalej spada, tym razem do 11,1 proc. z 13,3 proc. Lepsze od oczekiwań dane potwierdzają, że gospodarka w szybkim tempie odbudowuje się po zastoju spowodowanym lockdownem.
  • Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostem S&P500 o 0,45 proc., choć zwyżki osłabły pod koniec sesji, gdyż inwestorzy przygotowywali się do długiego weekendu w związku z obchodami Dnia Niepodległości.
  • W Azji japoński Nikkei225 rośnie o 0,4 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 1,3 proc., a koreański KOSPI wzrasta o 0,7 proc.
  • Chiński Caixin PMI dla sektora usługowego wzrósł w czerwcu do 58,4 z 55 w maju, najwyżej od dekady.
  • Liczba nowych przypadków zachorowań na COVID-19 w USA wyniosła wczoraj 54 tys., a liczba hospitalizowanych osób w Teksasie czwarty raz z rzędu bije rekord. Gubernator stanu wprowadza nakaz noszenia masek.
  • Na rynku walutowym zmienność zanikła przy braku impulsów. Zmienność crossów G10 vs USD nie przekracza 0,1 proc. Kurs euro wobec dolara EUR/USD wrócił do 1,1235, kurs dolara względem jena USD/JPY siedzi na 107,50, a kurs dolara australijskiego w stosunku do amerykańskiego AUD/USD jest na 0,6930.
  • Ceny ropy WTI lekko cofnęły się z 40,73 USD/b w czwartek do 40,20 obecnie pośrednio w obliczu długiego weekendu, ale też obaw o odrodzenie koronawirusa na całym świecie oraz w USA, które są największym konsumentem ropy na świecie.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk