• Odbierz prezent
Kurs euro wobec dolara (EUR/USD) broni tygodniowego oporu

Kurs euro wobec dolara (EUR/USD) po raz kolejny zawitał przy poziomie 1,1150. Ostatnim razem było to z końcem marca, kiedy utworzyła się ogromna biała świeca marubozu otwarcia. Miejsce to już w przeszłości było w kręgu zainteresowań podaży, o czym przypominają spadkowe strzałki. Jest to więc opór tygodniowy, czyli ważne miejsce na najbliższe dni.

Wiadomości rynkowe z mBank

Najbliższe ograniczenia dla deprecjacji wspólnej waluty europejskiej to dotychczasowy opór 1,1000, a potem wsparcie 1,0900.

EURUSD broni tygodniowego oporu - 1

Wykres kursu euro w stosunku do dolara (EUR/USD)

Zarówno piątek, jak i dzień wczorajszy zostawiły górny cień na zielonej przerywanej linii 1,1150. Sugeruje to, że popyt podejmuje działania, aby zatrzymać aprecjacje Euro. Poważnym testem będzie poziom 1,1080. Ta żółta strefa na przełomie roku wykazała się potencjałem wzrostowym. Dopiero po spadkach poniżej tej wartości, będzie można rozważyć, czy tygodniowe wsparcia, wymienione w pierwszym akapicie, przetrwają próbę czasu.

Obrona 1,1080 to sygnał do zakończenia korekty i ataku na ostatni szczyt.

EURUSD broni tygodniowego oporu - 2

Wykres kursu euro w relacji do dolara (EUR/USD)

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk