• Odbierz prezent
Kurs euro w relacji do dolara (EUR/USD) przy poziomie 1,09. Kurs USD/JPY dryfuje nisko. Dzień na rynku

ISM dla sektora usługowego USA będzie główną publikacją dnia, choć gwałtowny spadek nie będzie dla nikogo niespodzianką. Przed południem analogiczny wskaźnik podany zostanie dla Wielkiej Brytanii, ale będzie to tylko rewizja wyniku sprzed dwóch tygodni. Tłem będą PPI z Eurolandu i bilans handlowy z Kanady i USA.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 5 V - 1

  • W handlu ograniczonym lokalnymi świętami w Japonii, Chinach i Korei Południowej, Hang Seng zyskuje 0,8 proc., a australijski AS200 rośnie o 1,6 proc. Futures na S&P500 rośnie o 0,8 proc. po zwrocie rynku kasowego wczoraj z -1 proc. do +0,43 proc. na zamknięciu.
  • Powód? Ogólnie pozytywne doniesienia w temacie złagodzenia zakazów związanych z koronawirusem. Liczba nowych przypadków zachorowań w stanie Nowy Jork była najniższa od marca; Arizona i Kalifornia ogłosiły plany otwierania punktów usługowych.
  • Optymizm dotyczący ożywienia gospodarczego po wybuchu koronawirusa chwilowo przeważył nad obawami o skutki przebudzenia sporu między Chinami i USA, które jeszcze wczoraj posyłały indeksy w dół.
  • Wysokiej rangi doradcy w administracji Trumpa zasygnalizowali, że nie będzie żadnej kary ekonomicznej dla Chin, jeśli będzie przestrzegać umowy handlowej zawartej w styczniu.

Osłabienie kursu dolara USD

  • Uspokojenie nastrojów przynosi powrotne osłabienie kursu dolara USD, a mocniejsze są dolara australijski AUD i nowozelandzki NZD. Kurs euro w relacji do dolara EUR/USD pozostaje przy 1,09, kurs dolara względem jena USD/JPY dryfuje nisko na 106,60.
  • AUD praktycznie nie odczuł skutków komunikatu RBA, który zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopę kasową na 0,25 proc. RBA wyraziło wolę zwiększenia zakupów aktywów w razie potrzeby. Bank prognozuje skok bezrobocia do 10 proc., zanim spadnie do 7 proc. na koniec przyszłego roku. Oczekuje też, że inflacja tymczasowo spadnie ujemnie w czerwcu. Kurs dolara australijskiego wobec amerykańskiego AUD/USD odbija do 0,6460.
  • Oczekiwania większych cięć wydobycia i poprawy po stronie popytu ciągną ceny ropy naftowej wyżej. WTI w dostawie na lipiec rośnie o prawie 3 proc. do 24,1 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk