• Odbierz prezent
Kurs euro w jednej z najdłuższych w historii konsolidacji! Zakres wahań kursu walutowego EUR/PLN to zaledwie 4,27-4,34 złotego

Polski złoty kontynuuje jeden z najdłuższych okresów z mała zmiennością. Przekłada się to na konsolidacje w zakresie 4.34-4.27. Ostatnie dni to test wsparcia 4.27. Trudno zliczyć ile razy już tworzył się dołek na tym poziomie. Można więc założyć, w myśl jednego z aksjomatów analizy technicznej – „historia lubi się powtarzać”, że i tym razem popyt skutecznie zadziała w tym miejscu.

Wiadomości rynkowe z mBank

Jednym ze skuteczniejszych narzędzi do potwierdzenia takiej tezy był oscylator stochastyczny. Aktualnie przyjmuje on skrajnie niskie wartości w strefie wyprzedania. Sugeruje to, że prawdopodobieństwo dalszej deprecjacji Euro jest mniejsze niż umocnienia PLN. Przy takiej analizie nie można zapominać, że wcześniej czy później cena opuści trend boczny przełamując wsparcie 4.27 lub opór 4.34.

W przypadku spadków kolejny popytowy poziom to 4.23. Po dotarciu tutaj zapewne utworzyłaby się korekta testująca przełamane wsparcie 4.27. Od góry ograniczeniem jest równa cena 4.40. Szukając zależności korelacyjnych, warto sprawdzić notowania EURUSD. Tam notowania także utknęły w wąskim zakresie i być może większy ruch na jednej z głównych par walutowych „obudzi” PLN do życia.

Konsolidacji ciąg dalszy? - 1

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk