• Odbierz prezent
Kurs euro przy 4,56 złotego. Frank zbliża się do 4,34 PLN. Dolar powyżej 4,20 zł na rynku walutowym Forex. Funt lekko w górę

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi stabilizację na eurodolarze oraz PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5615 zł wynosi kurs euro EUR/PLN, 4,2042 złotego kurs dolara USD/PLN, 4,3339 zł kurs franka CHF/PLN oraz 5,1564 złotego kurs funta GBP/PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,407% w przypadku obligacji 10-letnich.

Sytuacja na rynkach finansowych

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach przyniosły lekkie schłodzenie nastrojów po spadkowych zamknięciach na Wall Street. Rynek ponownie podejmuje wszelkie sygnały (m.in. schłodzenie oczekiwań wobec ujemnych stóp w USA) jako preteksty do ruchów. Depesze agencyjne dot. Azji sugerują wzrost obaw o drugą falę zachorowań. Ponownie jednak wydaje się, iż jest to jedynie poszukiwanie „pretekstu” do handlu. Na rynku FX brak jest mocniejszych reakcji – eurodolar konsoliduje przy 1,084 USD. Sam PLN pozostaje nad wsparciem 4,50 PLN wobec euro, a ostatnie zachowanie kursu ponownie sugeruje potencjał rozegrania ruchu wzrostowego. W zakresie impulsów lokalnych trwa wyczekiwanie na piątkowe dane dot. PKB.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP przeprowadzi kolejną aukcję skupu obligacji skarbowych. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się odczytom inflacji za kwiecień m.in. z Czech (CPI) czy USA (PPI).

Z rynkowego punktu widzenia najciekawiej prezentuje się obecnie zestawienie z euro, gdzie trwa test okolic 4,55-4,56 PLN. Istotniejszy opór na parze to dopiero okolice 4,60-4,63 PLN.

 

 

 

Nota prawna

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk