• Odbierz prezent
Kurs euro przy 4,54 złotego. Dolar blisko 4,22 PLN. Funt powyżej 5,20 zł. Mieszane nastroje na rynkach finansowych

Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na PLN, pomimo spadku kwotowań eurodolara do najniższych poziomów od 24/03. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5389 złotego wynosi kurs euro EUR/PLN, 4,2175 zł kurs dolara USD/PLN, 4,3146 złotego kurs franka CHF/PLN oraz 5,2035 zł kurs funta GBP/PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,296% w przypadku obligacji 10-letnich.

Mieszane nastroje na rynkach finansowych

Ostatnie kilkanaście godzin obrotu na rynkach finansowych przyniosło raczej mieszane nastroje. Czynnikiem wspierającym jest oczywiście odbicie na rynku ropy naftowej, chociaż ostatnie zachowanie pochodnych na „czarne złoto” wywołało już docelowe problemy firm z tego segmentu. Globalnie nastroje uległy schłodzeniu wczoraj na zamknięciu USA, kiedy Gilead poinformował, iż potencjalny lek na COVID19 nie przynosi oczekiwanych rezultatów w pierwszej fazie testów. W ujęciu tygodniowym zamieszanie wokół ropy podbiło popyt na dolara (wzrost indeksu o ponad 0,9%), co rzutuje nieco na waluty EM. USD/PLN kieruje się na północ, podczas gdy pozostałe zestawienia związane ze złotym konsolidują.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP przeprowadzi emisję bonów skarbowych, a MF poda informacje dot. podaży na poniedziałkową aukcję bonów skarbowych. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się wskazaniu niemieckiego indeksu IFO za kwiecień oraz (w USA) raportowi Uniwersytetu Michigan, który ostatnio wzbudził nieco emocji na rynku.

Kurs euro nad kluczowym wsparciem

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN pozostaje nad kluczowym wsparciem na 4,5 PLN. Konsolidacja zamyka się jednak w ramach 4,5-4,55 PLN. Ciekawiej prezentuje się USD/PLN gdzie ewentualne wyjście nad 4,25 PLN będzie sygnałem do testów niedawnych szczytów na parze.

 

 

Nota prawna

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk