Advertisement
  • Odbierz prezent
Kurs euro przy 4,51 złotego. Dolar USD po 4,14 PLN. Polska waluta bez większych zmian. Powrót napięć na linii USA-Chiny

Początek nowego tygodnia na rynku FX przynosi notowania euro do dolara (EUR/USD) poniżej 1,09 USD, podczas gdy PLN nie notuje istotniejszych ruchów po płaskim otwarciu. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5126 złotego wynosi kurs euro EUR/PLN, 4,1427 zł kurs dolara USD/PLN, 4,2582 złotego kurs franka CHF/PLN oraz 4,2582 zł kurs funta GBP/PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,425% w przypadku obligacji 10-letnich.

Sytuacja na rynkach finansowych

Początek nowego tygodnia obrotu na rynkach przynosi lekkie podbicie awersji do ryzyka. Sporym echem odbijają się słowa chińskiego MSZ dot. potencjalnej „zimnej wojny” na linii USA-Chiny. Dodatkowo w tle mamy kolejne wydarzenia związane z HK po tym jak Pekin, w dalszym ciągu, forsuje legislację „dot. bezpieczeństwa”. Globalnie więc inwestorzy śledzą głównie doniesienia z „odmrażanych” gospodarek licząc na potencjał odbicia w kształcie litery V/U. Dość szybko jednak na globalnej mapie ryzyka, ponownie, pojawiły się kwestie relacji na linii Chiny – USA. W konsekwencji eurodolar zameldował się poniżej 1,09 USD, sygnalizując podbicie awersji do ryzyka. Trudno mówić o istotniejszych ruchach na PLN, gdyż aktualna aktywność rynku, przed sesją w Europie, jest marginalna. Niemniej możemy być najpewniej świadkami lekkiego podbicia kwotowań związanych z x/PLN.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest kluczowych publikacji makro z rynku krajowego. NBP poda jedynie dane dot. podaży pieniądza (w ujęciu M3) za kwiecień, a GUS opublikuje raport dot. wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych w okresie styczeń-marzec 2020 roku. Globalnie należy zwrócić uwagę na wskazanie dot. PKB dla gospodarki niemieckiej. Ponadto poniedziałek jest dniem wolnym od handlu w USA i UK, co ograniczać będzie aktywność na rynkach.

Z rynkowego punktu widzenia USD/PLN „odbił sie” od okolic 4,11 PLN, co sugeruje ruch w kierunku 4,17 PLN. EUR/PLN pozostaje blisko 4,51 PLN.

 

 

Nota prawna

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk