• Odbierz prezent
kurs euro kurs franka kurs dolara kurs funta kurs złotego kurs korony czeskiej

Jak kształtują się kursy walut w środę po południu? Ile złotych zapłacimy za euro, franka, funta, dolara i koronę czeską?

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Kurs euro dzisiaj lekko zyskuje względem polskiego złotego. Najmniej za jedno euro płacono 4,4701 zł do południa, a najwięcej 4,4845 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,4835 zł, co stanowi wzrost o 0,16% względem wczorajszego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

 

Kurs dolara względem złotówki (USD/PLN)

Kurs dolara natomiast dzisiaj spada. Za dolara najwięcej płacono 3,9756 zł w godzinach porannych. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,9537 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. W tym momencie dolar traci 0,42% względem polskiej waluty.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego (USD/PLN) 

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) najwięcej wynosił 4,9873 zł w godzinach porannych. Do południa jednak osunął się w dół. Kurs GBP/PLN najmniej wynosił 4,9655 zł do południa, po czym zaczął odrabiać straty. Po godzinie 16 kurs GBP/PLN oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu zamknięcia i wynosi 4,9786.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego (GBP/PLN)

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) systematycznie drobnymi kroczkami pnie się w górę. W  środę najmniej za jednego franka płacono 4,2063 o godzinie 12, a najwięcej 4,2195 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs CHF/PLN wynosi 4,2152 zł, co stanowi wzrost o 0,09%.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego (CHF/PLN)

 

O godzinie 7.45 podano dane ze Szwajcarii. Stopa bezrobocia w czerwcu z uwzględnieniem wahań sezonowych wyniosła 3,3% wobec prognozy 3,6%, a bez uwzględniania tych wahań 3,2% wobec spodziewanych 3,4%.

 

Kurs korony czeskiej wobec złotego (CZK/PLN)

W godzinach popołudniowych kurs korony czeskiej zyskuje 0,34% względem polskiego złotego. Korona czeska najmniej kosztowała 0,1670 zł przed południem. Po godzinie 16 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) wynosi 0,1682 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk