• Odbierz prezent
Kurs euro powyżej 1,12 dolarów. Za funta zapłacimy już 1,26 USD, a ile zapłacimy dzisiaj za euro w polskich złotych?

Środa przynosi kilka ważnych publikacji. Zaczynamy od uzupełnienia majowych PMI w Europie o sektor usługowy. Najuważniej śledzony będzie jednak ISM z USA po południu z uwagi na duże znaczenie sektora dla całej gospodarki. Po drodze raport ADP będzie pierwszym zwiastunem przed piątkowym NFP. W Kanadzie bank centralny podejmuje decyzję, ale nie oczkuje się zmian w polityce. Wreszcie ropa naftowa czeka na raport DoE o zapasach.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Pomimo trwających protestów w USA postępuje przywracanie działalności gospodarczej, co jest traktowane jako główne wsparcie dla motywu odbudowy globalnego ożywienia. Brak nowych doniesień na froncie USA-Chiny także pomaga zachować optymizm.
  • Po zwyżkowym zamknięciu handlu na Wal Street we wtorek (S&P500 +0,82 proc.), dziś rynki w Azji kontynuują rajd. Japoński Nikkei225 rośnie o 1,1 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,5 proc., a koreański KOSPI rośnie o 3,1 proc.
  • Dobre nastroje ciągną futures na S&P500 o 0,3 proc., a kontrakt na DAX rośnie o 1,5 proc.
  • Na rynku walutowym kontynuowana jest wyprzedaż USD na rzecz walut ryzykownych. Indeks dolarowy DXY pod 97,5 pozostaje najniżej od końca marca.
  • Najsilniejsze w środę są AUD i NZD. Wzrosty tego pierwszego zostały nieco ukrócone po odczycie PKB z Australii, które w I kw. skurczyło się o 0,3 proc. k/k, nieco mniej niż spodziewany spadek o 0,4 proc. Dane przypomniały o ponurej rzeczywistości recesji i zahamowały rajd AUD, cofając go z 0,6980 do 0,6940.
  • EUR/USD wyszedł ponad 1,12, a GBP/USD testuje 1,26. EUR/PLN obniżył się do 4,38.
  • Ropa Brent po raz pierwszy od trzech miesięcy wzrosła powyżej 40 USD/b, gdyż inwestorzy są coraz bardziej pewni, że członkowie OPEC+ zatwierdzą przedłużenie cięć wydobycia o kolejny miesiąc (do końca lipca). Dodatkowego wsparcia dla cen dostarczył raport API, który wskazał na spadek zapasów ropy w USA o 0,5 mln baryłek, wbrew prognozie wzrostu o 3,1 mln.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk