• Odbierz prezent
Kurs euro pod 4,26 złotego. Dolar USD na poziomie 3,84 PLN. Funt poniżej 5 zł. Ograniczona płynność i aktywność w okresie świątecznym

Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na złotym. Kurs euro do dolara (EUR/USD) stabilizuje się po piątkowym spadku pod 1,11 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2555 złotego wynosi kurs euro EUR/PLN, 3,8407 zł kurs dolara USD/PLN, 4,9931 złotego kurs funta GBP/PLN oraz 3,9075 zł kurs franka CHF/PLN. Rentowności krajowego długu wynoszą 2,082% w przypadku obligacji 10-letnich.

Pierwsze godziny obrotu na przedświątecznym rynku potwierdzają scenariusz ograniczenia obrotów.

Główna para walutowa stabilizuje się pod 1,11 USD po piątkowym spadku z 1,1123 USD. Na rynku trwa wyczekiwanie na szczegóły umowy handlowej na linii USA-Chiny, gdyż Trump zapowiedział, iż dokument „phase one” zostanie podpisany „wkrótce”. Pekin zapowiedział obniżenie ceł na wieprzowinę oraz półprzewodniki z USA w przyszłym roku. Ponadto na rynku pojawiło się parę depesz dot. Korei Płn, sugerujących iż Kim Jong Un znów może obrać konfrontacyjny front z USA. Generalnie jednak na rynku nie dzieje się zbyt dużo, a nawet oczekiwania co do szczegółów umowy wydają się być przesunięte na początek 2020r. PLN wchodzi w okres ograniczonej aktywności, co sugeruje iż na koniec roku będziemy w okolicach 4,25 PLN za euro.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. produkcji budowlano-montażowej za listopad.

Ponadto wysokość stopy bezrobocia za listopad oraz podaż pieniądza w ujęciu M3 (NBP). Na szerokim rynku brak jest istotniejszych publikacji – ewentualnie może bliżej przyjrzeć się popołudniowemu wskazaniu z USA dot. sprzedaży nowych domów.

Z rynkowego punktu widzenia najbliższe dni upłyną pod znakiem ograniczonej aktywności.

24-26 to w większości dnia bez handlu (24 sesje skrócone) co sugeruje, iż również 27/12 będzie jedynie techniczną sesją. Ciekawie prezentuje się 30/12 jako ostatnia sesja roku w PL podczas gdy USA będą jeszcze handlowały 31.

 

 

Nota prawna

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk