• Odbierz prezent
Kurs euro pobija dolara i funta liczbą zwrotów w strefie 4,26-4,27 złotego. Sprawdzamy które bastiony euro EUR/PLN nie zostały jeszcze złamane

W tym artykule przyjrzymy się kursowi euro do złotego EUR/PLN z kilku interwałów. Przeanalizujemy parę EUR/PLN na wykresie 1-godzinnym, 4-godzinnym oraz dziennym. Jako jeden z głównych kursów walut interesujących Polaków (dolara, euro, funta i franka) odznaczył się największą liczbą punktów zwrotnych w ostatnich miesiącach, a zarazem najdłuższą 10 groszową konsolidacją, która trwa już prawie rok czasu.

Rywalizuj o realne nagrody na koncie demo

Dołącz do konkursu

Kurs euro do złotego EUR/PLN z perspektywy godzinnej

Na interwale jedno godzinnym widzimy, że kurs euro dokładnie od miesiąca jest w tendencji wzrostowej. Pierwszy punkt zwrotny jaki miał miejsce w ostatnim miesiącu to poziom 4,263 złotego, od którego cena euro odbiła się w górę. Kolejny poziom, który nie został przezwyciężony na wykresie kursu euro to 4,275 złotego, od którego EUR/PLN również się odbił. Później, jak widzimy poniżej, z każdym dniem kurs euro był już coraz wyżej osiągając dzisiaj lokalne maksimum na poziomie 4,311 złotego. 6 świeczek z dolnymi cieniami na wykresie EUR/PLN w ostatnich 2 tygodniach świadczą o tym, że w najbliższym czasie możemy być świadkami dalszego umacniania się kursu euro.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN na interwale H1
Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN na interwale H1

Kurs euro do zlotego EUR/PLN z perspektywy 4-godzinnej

Na interwale 4-godzinnym ważny odnotowania jest poziom 4,312 złotego, który aktualnie działa jako opór dla dalszego ruchu wzrostowego kursu euro. W przypadku jego przebicia warto zwrócić uwagę dopiero na 4,344 złotego, lub dopiero z wyższego interwału na 4,35 złotego. W sytuacji braku siły euro i powrotu do spadków najbliższego wsparcia należy oczekiwać w strefie ZZB, czyli mniej więcej 4,295-4,30 złotego.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN na interwale H4

Kurs euro do złotego EUR/PLN z perspektywy dziennej

Poniżej prezentujemy wykres kursu euro do złotego EUR/PLN z perspektywy dziennej. Jak widać para EUR/PLN od czerwca 2018r. pozostaje w wąskiej konsolidacji rozciągającej się między 4,25 - 4,35 złotego. Z perspektywy dziennej widać na wykresie jak ważnymi poziomami były nie przebite ostatnio dołki w okolicach 4,26-4,27 złotego. Licząc od czerwaca ubiegłego roku widać, że cena euro odbiła się od poziomu 4,26-4,27 kilkanaście razy. Tak samo było i tym razem. Teraz podążamy w kierunku 4,35 złotego. Ale czy tam dojdziemy? Dobre pytanie, na które niestety nie znamy odpowiedzi.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN na interwale dziennym
Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN na interwale dziennym

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk