• Odbierz prezent
Kurs euro po 4,55 PLN. Dolar blisko 4,20 złotego. Funt przy 5,20 zł. NFP w kalendarzu makroekonomicznym

Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie odreagowanie kursu euro wobec dolara (EUR/USD), co podbija waluty EM/CCC w tym PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5512 złotego wynosi kurs euro EUR/PLN, 4,1969 zł kurs dolara USD/PLN, 4,3158 złotego kurs franka CHF/PLN oraz 5,1970 zł kurs funta GBP/PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,526% w przypadku obligacji 10-letnich.

Optymizm na rynkach finansowych

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach przyniosły dalsze podbicie optymizmu – amerykański Nasdaq symbolicznie wyszedł na plus YTD. Lepsze nastroje widoczne są również podczas sesji w Azji. Inwestorzy pozytywnie odnieśli się do doniesień o rozmowach negocjacyjnych (handlowych) na linii USA-Chiny. Ponadto globalnie trwa „odmrażanie” gospodarek, co wspiera oczekiwania wobec odbicia gospodarczego oraz ogranicza wpływ negatywnych wskazań makro. Lokalnie brak jest istotniejszej reakcji na PLN czy GPW dot. krajowego zamieszania wyborczego. GPW była w tym tyg nieco słabsza na tle zachodnich parkietów, jednak, podobnie jak w przypadku PLN, brak było istotniejszych, nerwowych ruchów. Sam PLN kontynuuje ruchy konsolidacyjne nad wsparciem w rejonie 4,50-4,51 PLN.

W trakcie dzisiejszej sesji oczy inwestorów będą zwrócone na dane z amerykańskiego rynku pracy, które opublikowane zostaną o 14:30. Oczekiwania (po raporcie ADP) wobec NFP kształtują się na poziomie -22 mln, wobec -700k w marcu.

Kurs euro (EUR) testuje okolice 4,55 złotego

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN testuje okolice 4,55 PLN, pozostając w pewnej odległość od wsparcia na 4,50-4,51 PLN. Podbicie eurodolara pozwoliło jednak wyhamować tempo wzrostów na USD/PLN i powrót w ramy wcześniejszych konsolidacji.

 

Nota prawna

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk