• Odbierz prezent
Kurs euro po 4,20 złote. Kiedy i czy w ogóle możemy spodziewać się takiego kursu walutowego?

Kurs euro do złotego EURPLN przebija dzisiaj z impetem wzrostową linię trendu. Jeżeli dzisiejsza świeczka zamknie się poniżej linii trendu wówczas dalsze spadki będą bardzo prawdopodobne.

Zgarnij książkę Zawód Inwestor giełdowy. Nowe ujęcie w promocyjnej cenie!
 

Sprawdź promocję!

 

 

Wykres euro - najbliższe wsparcia

Spójrzmy na poniższy wykres. Jednoznacznie kurs euro spada poniżej linii trendu notując aktualnie cenę 4,271. Najbliższe wsparcia, które mogą zatrzymać spadki to następujące poziomy: 4,261; 4,246; 4,24. Złoty zaczął mocniej zyskiwać odkąd FTSE Russell zaliczył Polskę do krajów rozwiniętych, o czym możesz dokładniej przeczytać w tym artykule.


Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym


Kurs euro do złotego - czy jest szansa na 4,20?

Jeżeli przebicie linii trendu będzie długotrwałe i nie uda się wyjść cenie z powrotem powyżej 4,28 wówczas dalsze spadki i testy odpowiednich kolejnych oporów, o których pisaliśmy wyżej są bardzo prawdopodobne. Czy uda się zejść do 4,20? Tego oczywiście nie wiemy, jednak jeżeli rozpoczyna się nowy trend spadkowy wówczas ustalanie nowych niższych dołków to kwestia czasu. Patrząc na spadki z ostatnich dni, spadek o 7 groszy zajął cenie euro niecałe 20 dni. Jeżeli równie szybko ma kurs euro dalej spadać wówczas w połowie października możemy zobaczyć 4,20.

 

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk