• Odbierz prezent
kurs euro złoty frank dolar kurs funta

Jak kształtują się kursy głównych walut wobec polskiego złotego w poniedziałkowy wieczór? Ile złotych musimy zapłacić za euro, dolara, franka i funta?

 

Trwające w dalszym ciągu obawy o wpływ koronawirusa na gospodarkę i plany NPB dotyczące QE w Polsce wraz obniżką stóp procentowych w ubiegłym tygodniu spowodowały duże spadki polskiej waluty względem dolara, euro, franka i funta. W poniedziałek trwa kontynuacja tego ruchu.

 

Kurs euro wobec złotego

W poniedziałek kurs euro względem złotego (EUR/PLN) nadal się umacnia, przekraczając poziom 4,60 zł. Najwięcej za jedno euro dzisiaj płaciliśmy 4,6347 zł. W tym momencie kurs EUR/PLN wynosi 4,6039 zł.

Wykres kursu euro do złotego (EUR/PLN) 

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich euro, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Kurs dolara względem złotówki

Nie lepiej wygląda sytuacja złotego względem dolara którego kurs dzisiaj naruszył poziom 4,30 zł. W ciągu dzisiejszego dnia najwięcej za jednego dolara płaciliśmy 4,3079 zł. W tym momencie kurs USD/PLN wynosi 4,2917 zł.

 Wykres kursu dolara wobec złotego (USD/PLN)

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Kurs franka w stosunku do złotego

Frank też dzisiaj kontynuuje ruch z ubiegłego tygodnia, przekraczając maksimum z czwartku i piątku w okolicach 4,36 zł. Dzisiaj najwięcej za jednego franka płaciliśmy 4,3867 zł. W tej chwili kurs CHF/PLN wynosi 4,3603 zł.

 Wykres kursu franka do złotego (CHF/PLN)

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs funta wobec polskiej waluty

Na tym tle najkorzystniej wygląda dzisiaj złoty wobec funta. W piątek za jednego funta najwięcej płaciliśmy 5,03 zł. W tym momencie kurs GBP/PLN wynosi 4,9344 zł.

Wykres kursu funta do złotego (GBP/PLN)

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Czytaj także: NBP znów skupuje obligacje od banków w ramach programu QE. Tym razem bez podawania kwot

Narodowy Bank Polski kontynuuje pierwszy w swojej historii program luzowania ilościowego (QE) poprzez skup obligacji skarbowych z rynku wtórnego od banków komercyjnych. Pierwsza seria skupu obligacji została przeprowadzona w zeszły czwartek i nie spotkała się z dużym zainteresowaniem banków - NBP ud.. Czytaj
NBP znów skupuje obligacje od banków w ramach programu QE. Tym razem bez podawania kwot

 

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk