• Odbierz prezent
kurs euro kurs franka kurs dolara kurs funta

Jak obecnie kształtują się kursy głównych walut w stosunku do złotego? Ile złotych zapłacimy za euro, franka, funta i dolara w poniedziałek wieczorem?

 

Po poprzednim mocnym tygodniu dla euro, funta, franka i dolara, dzisiaj złoty dostał chwilę wytchnienia i lekko się umocnił względem tych walut. Osłabieniu głównych walut sprzyjały przede wszystkim wzrosty na giełdach, które zwiększały apetyt także na aktywa rynków wschodzących.

 

Kurs euro do złotego trochę się obniżył, ale wciąż wysoko

W poniedziałek kurs euro do złotego (EUR/PLN) około godziny 8 uległ obniżeniu z poziomu 4,5856 zł w okolice 4,54 zł. W dalszej części dnia lekko się umocnił. W godzinach wieczornych za jedno euro płacimy 4,5636 zł.

O godzinie 10.30 opublikowano wartość indeksu nastrojów inwestorów Sentix w strefie euro w kwietniu. Wypadł on znacznie gorzej niż się spodziewano. Wyniósł -42,9 pkt wobec prognoz na poziomie -30,3 pkt.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Frank nadal powyżej 4,30 zł

Podobnie wyglądała sytuacja franka. Dzisiaj kurs CHF/PLN osunął się z poziomu 4,35 zł w okolice 4,30 zł. W dalszej części dnia lekko się umocnił i za jednego franka w tej chwili płacimy 4,3168 zł.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara trzyma się powyżej 4,20 zł

Kurs USD/PLN kształtuje się podobnie. W okolicach godziny 10 kurs dolara osiągnął minimum na poziomie 4,1969 zł, jednak też zaczął odrabiać straty. W tym momencie kurs USD/PLN wynosi 4,2245 zł.

Dzisiaj o godzinie 16.00 został opublikowany wskaźnik trendów zatrudnienia według Conference Board za marzec. Uległ on obniżeniu do 60,9 z poziomu 109,27 w lutym.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Funt trochę odpuścił złotemu

Kurs funta wobec złotego (GBP/PLN) około godziny 10 spadł z poziomu 5,20 zł w okolice 5,16 zł. Następnie poszybował w górę, sięgając poziomu 5,21 zł.

O godzinie 10.30 opublikowano wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii za marzec. Uległ on obniżeniu do poziomu 39,3 pkt w porównaniu z 52,6 pkt w poprzednim miesiącu. Okazał się też niższy od konsensusu analityków na poziomie 44 pkt.

W godzinach wieczornych kurs GBP/PLN osunął się w dół. W tym momencie za jednego funta płacimy 5,1672 zł. Wieczorem poinformowano o pogorszeniu stanu zdrowia brytyjskiego premiera Borisa Johnsona w związku z koronawirusem.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN 

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk